Witam.
Mam kilka pytań o programowanie pod bazy danych. NIE jestem jakimś profesjonalnym programistą. W zasadzie w ogóle nie jestem programistą. Kiedyś bawiłem się hobbystycznie Javą i C#, później mi przeszło. A teraz znów mi się chce :) Chciał bym napisać mały programik obsługujący małą bazę danych. Jedna-dwie tabele, kilka kolumn. Może kilkadziesiąt rekordów. Chciał bym, żeby była możliwość eksportowania i importowania poszczególnych rekordów tak, żeby użytkownicy mogli je sobie przesyłać mailami. I tu pytanie - jaki silnik bazy będzie do tego najlepszy? Jeszcze jeno wymaganie (być może najważniejsze) - baza musi się instalować razem z programem bez żadnych problemów tak, żeby kompletnie się nie znający na komputerze użytkownik mógł sobie z tym poradzić. Instalując program, żeby miał od razu gotową do działania bazę. Czy SQLite będzie do tego dobry? BYĆ MOŻE baza będzie zawierała (oprócz tekstu) również zdjęcia. Wiem, że SQLite ich nie obsługuje, ale na to jest prosty sposób.

Ale to jeszcze nie wszystko. Załóżmy, że uda mi się to zrealizować (czytaj: wystarczy mi chęci i samozaparcia :) ), w dalszej kolejności chciał bym założyć gdzieś w internecie serwer z bazą danych, z którym mój programik mógł by się łączyć i wymieniać dane tak, żeby jeden użytkownik mógł coś tam wrzucić, a inni żeby mogli to sobie ściągnąć bezpośrednio w moim programie. Obojętnie, czy z logowaniem, czy bez. Nie chcę w tym celu stawiać własnego serwera, tylko użyć jakiegoś istniejącego hostingu. Czy w internecie baza MySQL nada się do takiego czegoś?
Czy wymiana danych między SQLite na lokalnym komputerze a MySQL w internecie będzie przebiegała bezboleśnie, czy raczej jest to niemożliwe?
Jakich technologii użyć do obsługi tych baz danych (lokalnej i sieciowej)? ADO.NET? LINQ?
Czy po prostu bredzę jakieś głupoty?