Różnica między wgrywaniem jara do projektu a mavenem

0

Cześć, właśnie uporałem się z połączeniem JDBC przy mavenie. Bardzo chciałem użyć zależności mavena aby w projekcie uzyskać połączenie.
Moje dependey:

  <dependencies>
    <dependency>-->
      <groupId>com.oracle</groupId>
      <artifactId>ojdbc6</artifactId>
      <version>11.2.0</version>
    </dependency>
  </dependencies>

Niestety to nie działało więc poszukałem w internecie no i znalazłem aby dodać jara do projektu. Dodałem, zadziałało lecz to chyba wykluczyło już moje linijki z pom'a? Jak je zakomentuje to to i tak działa bez nich. Rozumiem, że pom działa tak że linijkami dodaje jara do projektu i nie muszę dodawać go ręczenie tak jak to zrobiłem? Tutaj jeszcze link, który czytałem i napisane jest, że na początku dodanie jara a potem dependency... ale po co?
http://www.mkyong.com/maven/h[...]-your-maven-local-repository/

0

Problem polega na tym że tego oraclowego jara z driverem NIE MA w repozytorium mavena więc maven go nie moze pobrać. Szukamy sobie w maven central com.oracle i mamy:
http://search.maven.org/#search%7Cga%7C1%7Cg%3A%22com.oracle%22
i jak widać nie ma tam ojdbc6. Więc albo na pałe wrzucasz sobie ręcznie ten plik do lokalnego repozytorium na dysku i wtedy dependency w pomie zadziała u ciebie lokalnie, albo dodajesz tą bibliotekę ręcznie. Ewentualnie możesz też znaleźć jakieś inne repo niż maven central które tą zależność hostuje.

0

Rozumiem, dziękuje za szybką odpowiedź.
Dzięki wielkie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0