Python Visual Studio a publikacja w WS

0

Witam. Jako, że w Visual Studio można pisać programy także w Pythonie, mam pytanie. Czy taką aplikację można też publikować w Windows Store? Tak jak aplikacje napisane np w Visual C#??

1

https://www.google.nl/search?[...];sourceid=chrome&ie=UTF-8

http://stackoverflow.com/ques[...]executed-in-windows-store-app

No, IronPython doesn't support Windows Store apps right now. It's not compiled against the proper framework and still uses some APIs that are not supported in Store apps.

jezeli chcesz cos nowszego to wystarczy filtr ustawic

https://www.google.nl/search?[...]n+windows+store&tbs=qdr:y

https://github.com/Microsoft/PTVS/issues/841

0

Dziękuję za odpowiedź

1

Wraz z Windows 10 wersja 1607 (od około lipca tego roku) będzie możliwe publikowanie aplikacji Win32 w Sklepie, jako zwykłe paczki .appx, więc potencjalnie swoje "zwykłe" programy Pythonowe będziesz mógł w Sklepie publikować - nie będą to jednak aplikacje uniwersalne działające na tabletach/telefonach/komputerach/xboksach, ale przekonwertowane aplikacje desktopowe.

Obecnie platforma UWP obsługuje praktycznie tylko C# i VB.NET.

0

Jak mam to rozumieć? Będzie je można umieścić w sklepie i ktoś będzie mógł je pobrać i zainstalować na komputerze?

1

Tak. Począwszy od Windows 10 1607 (tzw. Anniversary Update) będzie możliwość, że zwykłe programy Win32 są pakowane do paczek APPX (tak jak obecnie dystrybuowane są aplikacje UWP czy WinRT). Takie paczki będą mogły być publikowane w Sklepie.

Mówiąc po ludzku: będzie można każdą klasyczną aplikację (napisaną w czymkolwiek, nawet w Turbo Pascalu :P) zapakować do APPX i opublikować w Sklepie, czerpiąc z tego wszelkie korzyści.

Ale: nie będą one oczywiście działać na telefonach, korzystanie z nowych API i tak trzeba będzie robić oddzielnie i tak dalej.

0

Wielkie dzięki :) sorry, że po takim czasie odpisuję ale dokladnie 4 dni temu w laptopie mialem aktualizację, o ktorej wspominałeś tj. 1607 i to nie obylo sie bez problemów, no ale już jest :) więc będę teraz próbował coś opublikować.

Niestety nie wiem jak stworzyć APPX

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0