Pisanie kodu.

0

Witam. Słuchajcie, siedzę już trochę w programowaniu lecz za każdym razem gdy piszę kod i wciskam "kompiluj" kod zawiera błędy. A tu jakiś średnik się zgubił, a tu jakaś literówka. Oczywiście IDE pomaga w tym lecz czasami nie zauważam tego "na czerwono" lub nie każdą literówkę mi IDE wyłapie.
Druga sprawa już po kompilacji kodu. Napisałem kod, kompiluje się i się zawsze coś sypie za pierwszym razem. A tutaj nie dałem pamięci, a tutaj napisałem coś co w innym jezyku by działało a w innym nie koniecznie. Albo kod w odrobine inaczej działa niż miałem w zamiarze.
Wiadomo że w większości wiem od razu w czym błąd, ale ja chce pisać od razu dobry kod który się kompiluje bez żadnych literówek i innych nieprawidłowych rzeczy. Chce po prostu pisać kod tak, jak list. Jak już go napiszę, to klikam kompiluj i od razu działa beż żadnych warningów i errorów i wykonuje się prawidłowo.

Powiedzmy jak piszę jakąś aplikacje to chciałbym ją po prostu napisać, wcisnąć na końcu kompiluj i żeby działało. A w tym momencie jak piszę kod to sam sobie nie ufam. Wcześniej powiedzmy jak pisałem w mvc tworzyłem sobie kontroller "test" i w tym teście sobie tworzyłem jakieś obiekty i je testowałem. Teraz używam do tego testów jednostkowych, lecz to nie zmienia faktu że metody co napiszę muszę przetestować bo często one za pierwszym razem nie działają. Chciałbym żeby przyszedł kiedyś taki czas że napiszę jakiś cały system i wciskając "kompiluj" nic mi się nie wysypie i wszystko będzie działąć jak należy

A wy co o tym sądzicie?

2

Za mało skupiasz się na pisaniu kodu, dlatego nie zauważasz literówek czy braków średnika; A co do bezbłędności działania kodu - raczej każdemu się to zdarza; Ważne żeby wiedzieć w czym tkwi problem i wiedzieć jak to naprawić;

Lepiej pisać kod powoli, z uwagą, niż spieszyć się i później marnować czas na poprawki i szukanie bugów.

1

Jak cie to kręci to pisz kod zgodnie z TDD / pisz 100% pokrycia testami i jak na koniec wciśniesz "uruchom" to jest spora szansa że zadziała ;]
Co do literówek to chyba piszesz lodówką bo normalne IDE same podpowiadają kod / poprawiają proste błędy.

0

Możliwe, że jesteś dyslektykiem tak jak ja. Oznacza to, że takie literówki będziesz robił zawsze. Oczywiście na późniejszym etapie może w trochę mniejszym stopniu, jednak ten problem będzie towarzyszył Ci zawsze.

Jedną z technik pozwalającą w znaczny sposób unikać tych błędów jest tak jak kolega wyżej powiedział pisanie przy pomocy ctr+spacja:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1