Zabezpieczenie przed liczbami binarnymi

0

Jakiej metody w c# trzeba użyć, że żeby zabezpieczyć się w textBoxie przed wpisywaniem liczb binarnych lub innych? Tzn. jeśli wybieram opcję binarną, to bład ma wyskakiwać gdy wiszę liczbę dec i tak dalej.

Chodzi oczywiście o program w windows forms.

4

101?, jaka to liczba? binarna, ósemkowa, dziesiętna, szesnastkowa?

0

Prawdę mówiąc nie wiem co odpowiedzieć, żeby mnie o brak pokory ktoś nie posądził? Może zastanów się czy zrozumiałeś moje pytanie, bo jak dla mnie twoja odpowiedź jest trochę od czapy.

Do rozwiązania mojego problemu prawdopodobnie potrzebne są jakieś metody, metody, których nie znam i których nie mogę się na msdn doszukać. Nie sądziłem jednak, że będzie tu osoba, która zada mi pytanie: co to jest 101?

0

101 jest liczbą dec, czy ma wyskoczyć błąd gdy wybrano opcję bin?

0

@finito bo nadałeś temu wątkowi idiotyczny tytuł. Bo zabezpieczyć się "przed liczbami binarnymi" to nie dasz rady, o czym napisał @bogdans
Bo nie trudno wykryć że ktoś wpisał coś spoza zakresu [0-9] a miał wpisać liczby dec, albo wpisał coś spoza [0-1] kiedy miał podać liczbę binarną. Ale jak ktoś ma wpisać liczbę dec czy hex a wpisze "binarną" to nie wiem jak niby chciałbyś się zabezpieczyć. Bo bo jak rozpoznasz czy 101 wpisane przez użytkownika to jest (w jego mniemaniu) liczba bin, dec czy hex?

1

hmm

http://stackoverflow.com/questions/9149728/convert-binary-string-into-integer

Jak poleci wyjątek, to go łapiesz i juz wiesz, że liczba ma niepoprawny format.

0

Dobra, to może dokładniej wyjaśnię o co mi chodzi, bo tytuł dałem faktycznie fatalny.
No więc mam combobox, w którym wybieram 'sysem_binarny'. Niżej mam text box, w którym wpisuję liczbę niebinarną (np 28374). Teraz Klikam konvertuj i w tej chwili program ma się zatrzymać na komunikacie "głupku, niewpisałeś liczby binarnej tylko jaką inną".

I teraz mój problem polega na tym, że nie wiem jak napisać metodę, która ma to sprawdzać i wysyłać odpowiednie komunikaty. Same komunikaty, to malutkie piwo. Mam natomiast trudność z zaprojektowaniem kodu sprawdzającego czy wpisywana liczba jest binarna czy jaka.

O to właśnie chodzi.


Tak na prawdę wystarczy mi jakaś podpowiedź...nie wiem...jakaś metoda, której nie znam. Bo przeleciałem wszystko w math oraz wszystko w numerical type. Nie znalazłem w tych działach tego, o co mi chodzi.

I tak w ogóle to szukam czegoś w rodzaju: isHex, isBinary lub isOctal.

0

Podałem Ci wyżej przykład, musisz w evencie keypress sprawdzać znak wpisany przez usera.
Albo w momencie przyciśnięcia konwertuj pobierasz zawartość textboxa i musisz sam przemielić ten string sprawdzając czy nie ma tam niedozwolonych znaków.
Albo lecisz tak jak @misiakufal podaje.

0

To C# jest taki upośledzony, że do funkcji parsującej nie można podać podstawy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1