Jak w eclipse wyłączyć zautomatyzowane przesuwanie komponentów?

0

Tworzę nowy projekt androidowy, nic nie zmieniam i wrzucam na formę kilka komponentów np. kilka buttonów i chcę je ładnie ustawić obok siebie, a ten psychiczny Eclipse śmietnik mi robi i ustawia pozostałe komponenty (których nie dotykam) w jakieś totalnie nielogiczne miejsca. Toż to absurd jakiś. Chcę wyłączyć to dziadostwo i ustawiać button tylko ten, który myszką przeciągam, tak by eclipse mi nie ruszał pozostałych i burdelu nie robił. Jak to zrobić? Będę wdzięczny za tę cenną informację.

0

Zależy jaki masz ustawiony typ layoutu
Jeżeli masz layout relatywny gdzie jeden komponent jest położony względem drugiego to logiczne że po przesunięciu jednego wszystko inne się rozpieprzy

Kliknij prawym, wybierz "Change layout" i zmień layout na pozycjonowanie bezwzględne (AbsoluteLayout)
Nie muszę dodawać że w pozycjonowaniu absolutnym musisz poustawiać komponenty osobno dla każdej możliwej rozdzielczości i obrotu ekranu?

Layout najlepiej pisz w xmlu a w trybie graficznym tylko podglądaj - to nie jest trudne

0

aha, dziękuję za szybką odpowiedź, a na relatywnym w jaki sposób mogę ustawić 9 komponentów ImageView po kolei mając już je ustawione jak totalny śmietnik? bo na razie to auto dopasowywanie mi psuje wszystko i nie pozwala wrzucić ImageView z numerkiem 3 na górę w trzecie miejsce.

0

wyświetl sobie layout w postaci pliku xml i wszystko stanie się jasne

pobaw się layout_above (nad), layout_below (pod) i podobnymi
żeby wstawić element pomiędzy dwa trzeba przypisać mu takie "below" jak temu pod spodem, a temu pod spodem przypisać żeby był pod tym nowym elementem

0

Ja ma z Eclipse takie problemy, że gdy otworze zewnętrzny kod źródłowy to zamiast polskich znaków mam znak zapytania.
Drugi problem to nie wiem jak otworzyć cały katalog z programem pobranym z githuba lub dodać go jako katalog projektu lub do projektu. Otwiera się tylko jeden pojedynczy plik z kodem źródłowym. Ostatni problem to nazbierało mi się mnóstwo projektów w pasku po lewo, tu pytanie czy można je za jednym razem wyłączyć wszystkie tzn usunąć z tego widoku? Czy trzeba każdy z osobna delete?

0

próbowałem ustawić ImageViewy za pomocą tego below, above i dałem 3 ImageViews obok siebie, czwartemu ustawiłem (w xml) by był pod ImageView1 i nie bardzo chciał, ale jakoś udało się kursorem, następnie wstawiłem ImageView5 na formę i ustawiłem w xml by był pod ImageView2 i nie chciał być za cholerę, kursorem ustawiać też próbowałem i nic z tego, nawet wymazywałem w properties mu rzeczy i ustawiałem by był pod czymś i nie był, eclipse głupi ustawiał go na ImageView1. Nawet jak dodałem więcej ImageViewów i ustawiałem by było coś pomiędzy dwoma, to eclipse i tak ustawiał to cholera wie gdzie w random miejscu, brak mi sił na to.
Jeśli istnieje gdzieś w necie jakiś tutorial lub jest ktoś w stanie mi napisać co robię nie tak, albo czego nie zrobiłem to bardzo proszę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0