Program do tworzenia reklam podprogowych

0

Witam, ostatnio zainteresował mnie temat reklamy podprogowej. Chciałbym hobbystycznie napisać program który w pliku avi podmieniał by co którąś klatkę na moje zdjęcie. Doradźcie mi w jaki sposób się tym zająć, co powinienem wiedzieć, jakimi technologiami się zająć. Chciałbym to napisać w c++ lub c#. Jeśli chodzi o wideo, formaty avi itp. to jestem totalnie zielony :D Proszę o wyrozumiałość bo w temacie wideo jestem totalnym newbie :D

1

Polecam program VirtualDub i spróbować w dołączonym SDK do wtyczek.

Wtedy odczyt i zapis AVI jest już gotowy, Twoim zadaniem jest przetworzyć sam obraz, czyli w tym przypadku co którąś klatkę podmienić na określony obraz.

Może da się to zrobić za pomocą FilterFactory, który jest wtyczką do VirtualDub. Sam się nie bawiłem, ale ten filtr to jest jedno duże okno, w którym pisze się skrypt chyba w C lub C++.

1

w ffmpeg możesz podmienić dowolną klatkę swoim obrazem. w C++ zabawę z ffmpeg zaczynasz tak: https://trac.ffmpeg.org/wiki/[...]n%20a%20C%2B%2B%20application ;)

0

@Johnny_Bit a mógł byś mi podpowiedzieć jak miałbym tą klatkę podmienić?? Jakiś link do dokumentacji bo cała jest dość obszerna??

1

Zadanie nie jest trywialne. W teorii musisz na podstawie sampli zrobić reencoder - znaczy musisz cały film przekodować żeby w swoich wybranych punktach wstawić info "podprogowe". Czyli ogólnie mielisz po videostreamie i przepuszczasz wszystko co cie nie interesuje dalej do encodera, a gdy trafisz tam gdzie chcesz to wstawiasz zczytany z dysku obraz ZAMIAST ramki którą masz akurat w buforze.

Szczerze to za kazdym razem jak coś chciałbym napisać korzystając z libav* to szybciej mi wychodzi z lini komend ;) podobnie mam z imagemagick ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0