Zmiana pola elementu listy

0

czy istnieje możliwość zmiany wartości pola elementu listy? powiedzmy, że w programie mam dwie klasy np. osoba , lista. W klasie osoba mam pole wiek i imięc i wskaźnik na następny element. W klasie lista mam wskaźnik na pierwszy element oraz metody dodaj,usuń element, wyświetl liste. powiedzmy, że w main robie sobie lista:

*mylist= new lista;

dodaje jakieś elementy np.:

mylist->dodaj(imię,wiek);

i jak teraz mogę sobie zmienić warotść pola wiek w stworzonym elemencie? (potrzebuje zmieniać wszystkie elementy o tą samą wartość) czy być może zaimplementować inaczej liste.

dodanie znaczników <code class="cpp"> - furious programming

0

a jak będziesz chciał stworzyć Osobę, której nie umieścisz w liście to po co jej ten wskaźnik do następnej Osoby z listy? tym powinna zajmować się lista. wystarczy, że ze swojej listy zwrócisz referencje do np. Osoba& get(size_t index); i będziesz mógł sobie zmieniać ;]

0

w funkcji dodaj mam ustawione, że:

nowa_osoba *następny=NULL

jako ostatni element listy. Po to mam wskaźnik.

dodanie znacznika <code class="cpp"> - furious programming

1

http://ideone.com/rfjpFu spójrz sobie na ten przykład. Klasa Osoba nie musi trzymać żadnego wskaźnika do następnej osoby, bo nie jest to jej interes. w liście masz typ strukturalny el (węzeł), który trzyma wskaźnik do następnego/poprzedniego elementu oraz samą osobę. takim sposobem lepiej to robić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0