Dodatkowe ścieżki.

0

Witam, w MS Visual Studio 2010, pisząc w C++, korzystałem z dodawania dodatkowych "directories" aby wskazać kompilatorowi gdzie znajdują się biblioteki, z których chcę korzystać. Po dodaniu takowych mogłem już zwyczajnie użyć #include, ponieważ kompilator od tej pory wiedział gdzie szukać plików nagłówkowych itp.

Jak wiadomo, w przypadku C# zamiast plików nagłówkowych dodaje się namespace. Jeśli jednak pobrana biblioteka (nie wiem czy używam dobrego określenia, chodzi np. o Lidgren.Network lub też agsXMMP) nie znajduję się w tym samym katalogu co projekt to dodanie namespace nic nie da, kompilator nie będzie wiedział o co chodzi. W przypadku C# w MS VS 2010 nie mogę ustawić ścieżek w ten sam sposób co podczas pisania w C++, gdyż zakładka Properties w Solution Explorerze jest pusta.

Moje pytanie: jak dodawać biblioteki (o ile dobrze je nazywam) do projektu (oprócz np. wrzucania całego folderu z nimi do Solution Explorera, co często generuje błędy) podczas pisania w C#? Jeśli ten temat jest obszerny to czy mogę prosić o wskazanie jakich materiałów muszę szukać?

1

W C# jest coś takiego jak referencje. W Solution Explorerze klikasz w References prawym przyciskiem myszy i wybierasz Add. Później na odpowiedniej zakładce możesz przejść do pliku biblioteki. Nie mam pod ręką VS dlatego opis niedokładny, ale może przynajmniej cię to nakieruje na rozwiązanie problemu.

0

Ok, dziękuję bardzo.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1