Jak zrobić operator && w pythonie?

0

Mam pytanie: tego języka uczę się od 2 dni, a nic takiego nie znalazłem. Jak w pythonie zapisać coś takiego:

while i < max && suma(wektor) > e :

?

Istnieje operator 'and' ale z tego co doczytałem, on zwraca albo jedną, albo drugą wartość, czyli tu nie da rady .. prosze o pomoc:(

0

A sprawdzałeś? Nie znam phytona ale wg tego: http://www.tutorialspoint.com/python/python_basic_operators.htm and jest operatorem logicznym.

0

To zwracanie ostatniego sprawdzonego argumentu rzeczywiście zachodzi, ale jak się bardziej nad tym zastanowisz, to jest to rozszerzeniem znaczenia C. Na logikę and zwraca pierwszą wartość nie konwertowaną do fałszu, wtedy if nie zadziała. Jeżeli obydwa argumenty są prawdziwe, to zwróci drugi, więc if się wykona. Shortcircuit działa dokładnie tak samo. "and" był często używany jako operator trójargumentowy (wprowadzając bugi), ale teraz lepszą konstrukcją jest if w wyrażeniu.

1

w pythonie każda wartość może być zinterpretowana jako wartość logiczna, dlatego and zwraca jeden z argumentów (zwraca pierwszy argument jeśli argument zinterpretowany jest jako fałsz w przeciwnym razie zwraca drugi argument, który może być interpretowany jako fałsz lub prawda).
W efekcie and działa jak operator logiczny pomimo, że zwraca jeden ze swoich argumentów.

0

Ok, dziękuję za wyjaśnienie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1