Jaka książka do JavaScriptu?

0

Jaką książkę polecacie do nauki JavScriptu? Chodzi mi o książkę w j. polskim, która będzie omawiała JS w całości, a nie tylko po łebkach. Widziałem na Helionie kilka książek, ale one chyba opisują tylko najważniejsze rzeczy.

Do czego będzie mi to potrzebne?
Chciałbym napisać animację w JS (wiem, że to możliwe). Mam na to 1 tydzień :P Nauczyciel powiedział mi, że moja strona internetowa, którą oddawałem do sprawdzenia, do zaliczenia, jest słaba i żebym zrobił prostą animację w JS. Strona jest o Arkanoidzie, więc animacja miałaby polegać na odbijaniu się kulki od ścian ekranu (która byłaby grafiką z przezroczystym tłem).

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
MP

0

Myślę, że mając takie zasoby wiedzy na forum: http://4programmers.net/Forum/Szukaj?q=&user=bswierczynski&in%5B%5D=title&in%5B%5D=text&in%5B%5D=tag&f%5B%5D=35&f%5B%5D=3 książka niekoniecznie Ci się przyda ;-)

0

Zależy co kto woli. W książce masz jednak wszystko usystematyzowane, zależy tylko jak trafisz, możesz kupić coś dobrego, a może być bubel. A informacje z forum oczywiście również się przydają :)

0

Mogę polecić tą książkę:
http://helion.pl/ksiazki/javascript-programowanie-obiektowe-stoyan-stefanov,jascob.htm
Wydawało mi się, że coś wiem o javascripcie, ale jak zacząłem czytać, to okazało się, że rzeczywiście mi się wydawało. Problem w tym, że po przeczytaniu tej książki wcale nie napiszę czegoś, czego bym przedtem nie potrafił. Tyle, że teraz zrobię to inaczej. Ja uważam, że do napisania takiej aplikacji całkowicie wystarczy ci podstawowa wiedza o Javascript, o Document Object Model i Browse Object Model. Szczególy znajdziesz na w3schools. Co do samej aplikacji, to możesz użyć canvas z html5 albo svg. Myślę, że będziesz w stanie napisać coś, przy czym nauczyciel uzna, że jego wiedza jest słaba, to chyba nie jest tak wielka sztuka.

0

dzięki chodnik, właśnie kupiłem tą książkę w promocji wraz z innymi (jQuery i css).

Pozdrawiam
MP

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1