nowa wersja hasła

0

Witajcie,

Pracuje nad inną formą hasła, czyli zamiast hasła tekstowego jest 16 paneli na formie i z tych 16 paneli trzeba wybrać sobie od 4 do 8 paneli + podać hasło tekstowe, na wszelki wypadek ponieważ chciałbym zrobić na 3 strzały, po tych trzech strzałach panele miały by się blokować i miało by się pojawić okno z informacją wpisania hasła jakie to użytkownik wprowadził na sam początek.

[URL=http://fotofotki.pl/][IMG]http://fotofotki.pl/pliki_img/m6nnvoke2da91cueae79.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotofotki.pl/][IMG]http://fotofotki.pl/pliki_img/f07jy4wvnmdwtld4c498.jpg[/IMG][/URL]

Moje pytanie od czego zacząć, żeby coś takiego stworzyć?

0

Witam,
zapewne powinieneś zacząć od określenia zasad funkcjonowania tego-czegoś = sposób zabezpieczeń danych wejściowych, wyjściowych.

0

Myślałem żeby kliknięte panele np. 6 dowolnych paneli zapisywał ich Name np. p1, p5, p8, p10, p14, p16 do pliku z własnym rozszerzeniem &pass.pass w dowolnym miejscu na dysku. Potem kiedy użytkownik by chciał sprawdzić swoje hasło, program powinien sam pobrać ten plik do pamięci (automatycznie) i klikamy na panele, które wcześniej zaznaczone były.

0

i tak w konsekwencji sprowadza się to do wysłania z urządzenia wejściowego (czy to będzie klawiatura, ekran dotykowy, czy czytnik) ciągu lub wielu ciągów znaków. To co u Ciebie jest pomysłem na razie sprowadza się do zamiany klawiatury na przyciski na ekranie - skutek wydaje się sam.

0

Jak zdefiniować że jak raz kliknę na panel to będzie zaznaczony i zmieni kolor na czerwony i jakby użytkownik się rozmyślił to drugi raz klika na ten sam panel i zostaje odznaczony i zmienia kolor na siwy.

0

czyli nie chcesz dopuścić możliwości, aby użytkownik dwa razy kliknął ten sam przycisk?! nie, ja do tego ręki nie przyłożę :D

0

To jak: czego mam użyć do budowy tego programu? :p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1