Prosta baza danych, jak zrobić by była lekka i wydajna?

0

Nie zdażyło mi się robić bazy danych w której ilość wpisów w tablicy przekraczała tysiąc więc nigdy nie skupiałem się na wydajności preferując wygodę.
Teraz jednak podejrzewam iż mój nowy projekcik da ostrego kopa bazie danych tak że wyjdzie co najmniej kilka tysięcy użytkowników.
Do każdego użytkownika dojdzie sporo ( przewiduję średnio 100 ) wpisów z danymi, dane będą lekkie, jeden string który nie powinien przekroczyć 255 znaków, druga wstawka z trzeciej, malutkiej ( poniżej 500 linii ) tablicy zawierającej klasyfikacje wpisów i jedna liczba.
( Użytkownik podaje tekst i element do którego się on odnosi )

Z tego co wiem najlepsza będzie tablica z kluczem obcym podpinającym użytkownika do wartości.

Jednak jako że przyjmuję do wiadomości moją omylność wolałbym się spytać czy przypadkiem nie istnieje lepszy sposób na zaprojektowanie tejże bazy.

0

ale o czym chcesz rozmawiać jaka struktura? Nie napisałeś nawet co ma być w tej bazie więc jak ktokolwiek może Ci powiedzieć czy jest dobrze czy nie.

Projektowanie BD to cała dziedzina - poczytaj o postaciach normalnych.

A jak chcesz naszej pomocy to zacznij od podania KONKRETÓW

0

Najlepiej zacznij od wrzucenia tutaj schematu bazy danych (tylko błagam, nie na zeskanowanej kartce ani nie w paincie, są od tego narzędzia typu dbdesigner!) którą aktualnie wymyśliłeś.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0