Szukam osoby chętnej do pomocy :)

0

Witam:)
Jeśli chodzi o język C++ to jestem dosyc początkujący. Zaczynam przerabiać książkę Symfonia C++ i mam taką wielką prośbę. Szukam osoby, która mogłaby w czasie swojego wolnego czasu pomóc mi w zapoznaniu sie z nim. Nie chodzi tu o jakieś skomplikowane rzeczy lub milion pytań co 5 min czy coś, tylko na zasadzie pytania i krótkiej odpowiedzi w razie gdybym miał jakąś wątpliwość. Nie mam zamiaru jakoś kogoś zbytnio nimi męczyć czy cos :) W zamian za pomoc jestem w stanie przelać jakąś drobną sumę.:) jeśli ktoś byłby zainteresowany to prosiłbym o kontakt pod nr GG 7759593 . Pozdrawiam :)

0

Wiesz mi, że podczas zaczynania nauki na problemy czasami się trafia częściej niż co 5 minut.

1

To już beznadziejność tak na starcie szukać kogoś kto bezinteresownie przeznaczy swój czas na poczet osoby nie mającej styczności z kodem. Jeśli programowanie już ciebie przerasta to daruj sobie to i zajmij się czymś innym, np. jazdą na desce, robieniem fotek, zbieraniem owadów.

2
damianek420 napisał(a)

Szukam osoby, która mogłaby w czasie swojego wolnego czasu pomóc mi w zapoznaniu sie z nim. Nie chodzi tu o jakieś skomplikowane rzeczy lub milion pytań co 5 min czy coś, tylko na zasadzie pytania i krótkiej odpowiedzi w razie gdybym miał jakąś wątpliwość.

 1. Jeśli nie wiesz jak coś zrobić, najpierw sprawdź w Google czy nie ma rozwiązania (zwróć uwagę na poprawne zapytanie; wypróbuj kilka zapytań).
 2. Jeśli nie wiesz jak czegoś użyć, zajrzyj do dokumentacji (Symfonia może nie wystarczyć).
 3. Jeśli coś Ci nie działa tak, jak się tego spodziewasz, użyj debuggera lub naucz się "podglądać" zmienne przy pomocy standardowego wyjścia.
 4. Jeśli żadne z powyższych nie zadziała, wejrzyj dokładnie w kod, być może jest jakiś błąd który przy wnikliwszej analizie będzie widoczny.
 5. Jeśli dokładniejsza analiza kodu nie da Ci odpowiedzi, rozbij program na mniejsze podprogramy i testuj je oddzielnie.
 6. Jeśli wyczerpałeś wszystkie możliwości, zadaj pytanie na Forum w dziale Newbie i uważnie czytaj odpowiedzi, staraj się zrozumieć działanie przykładów kolegów, nie przeklejaj ich (przykładów, nie kolegów) na pałę bez analizy "byle wreszcie zaczęło działać".

Dodatkowo:

 • Czytaj artykuły dostępne w sieci, w szczególności tutoriale z dużą ilością przykładów.
 • Podejrzyj kod różnych aplikacji Open Source, zobacz jak inni rozwiązują różne problemy.
 • Staraj się być możliwie jak najbardziej samodzielnym, gdyż później będzie to wymagane do pisania programów.
 • Staraj się rozwiązać problem na kilka różnych sposobów, poznaj wady i zalety poszczególnych z nich.
 • Bądź kreatywny.
 • Pamiętaj o obsłudze błędów. Sprawdzaj w dokumentacji jakie wartości zwraca każda używana przez Ciebie funkcja, jak się zachowuje w przypadku wystąpienia błędu i właściwie na takie przypadki reaguj (w kodzie, a nie poprzez rzucenie przekleństwa na ścianę).
 • Nie poddawaj się. Tak naprawdę komputery są głupie i złośliwe.
2

Wiecie, co wam powiem? Czasy się strasznie pozmieniały. Nie wiem, czy to poziom szkół, towarzystwa czy samych uczniów, którzy nie mają za grosz jakiejś wewnętrznej motywacji i ambicji, aby zrobić cokolwiek samemu. Kiedyś człowiek, interesował się tym czym chciał - ale INTERESOWAŁ, co to znaczy? To znaczy, że sam szukał odpowiedzi na dręczące go tematy, czytał jak najwięcej na dany temat i starał się to posklejać w logiczną całość. Na początku, ZAWSZE jest ciężko. Jeszcze nie spotkałem kogoś, kto by się wziął za coś pokroju programowanie czy matematyka i od razu, z miejsca był tak zajebisty, że szczena i gacie opadają proporcjonalnie. Wszyscy dzisiaj chcą iść na łatwiznę - a kto inny to zrobi za mnie, a kto inny mi to wytłumaczy i będę umiał. Otóż nie, bo wiedzy nikt nikomu do głowy łopatą nie włoży, jeśli oczekujący nie ma w niej oleju.
Damianie, jesteś tu nowy. Nie wiem czy Twoje zainteresowanie programowaniem to chwilowy przebłysk, bo usłyszałeś, że "taka kasa" czy też może chcesz napisać kolejną fenomenalną grę erpegie. Nie ważne. Jesteś tam, gdzie był (lub wciąż jest) część z nas i już teraz musisz zacząć robić wszystko sam. Szukać, sprawdzać, czytać, pytać (nie w stylu: "Napiszcie mi 5 funkcji i skomentujcie. Z góry dzięki, pozdro") - jednym słowem interesować się tym co robisz i dążyć do stawania się lepszym. Biorąc od razu osobę trzecią, płacić jej, żeby wytłumaczyła Ci elementarne rzeczy mija się z celem Twojego programowania, wydawania kasy itp. i nazywa się lenistwem. Programowanie to nie jest rzecz, którą można zanalizować, jak wierszyk na języku polskim - to pewien poziom, do którego dochodzi się latami.
Także Symfonia w łapę i koksujesz od deski do deski, później od tamtej deski do poprzedniej, a potem wspak. A w międzyczasie kodujesz, kodujesz i kodujesz, wszystko co Ci to łba wpadnie - ptaszki, słonko, kalkulatorki, kalendarzyk małżeński itd. Programista=samouk.

0

nie możesz problemu opisać na forum? Oczekiwanie na odpowiedź zmusi cię do rozwiązania problemu samemu. a jak sie nie podoba to 8=D

0

Wg mnie powinieneś po prostu zacząć się uczyć programowania w C++, a nie pisać o tym na forach. Podczas nauki/czytania jak coś ciebie zainteresuje to spróbuj to zrobić. Jak napotkasz jakiś błąd, na początku rozwiąż go sam z pomocą googli. Jak przez jakiś dzień/dwa nie uda się zapytaj się na forum. Przerabianie książek i zadań z nich mało ci da, jak nie znajdziesz jakiegoś problemu, który ciebie zainteresuje i będziesz próbował go rozwiązać. Jeżeli podoba ci się myślenie matematyczne/algorytmiczne to spróbuj czegoś w stylu projekt euler / spoj.

Jeszcze jedno, przy nikłym doświadczeniu z programowaniem nie zaczynaj od C++. Moim zdaniem najlepszym wyjściem by było zacząć od Pythona, lub jak dobrze znasz angielski od Schema używając Structure and Interpretation of Computer Programs. Do Pythona powinieneś znaleźć jakieś dobre książki dla początkujących. Możesz także spróbować zacząć od Pascala, ale ze względu na śmierć tego języka w wersji cli (konsolowej) i to, że od Delphi jest zdecydowanie lepszy C# czy nawet Java, teraz może to być nie najlepszy pomysł.

0

Znajdź sobie jakiegoś kumpla z podobnymi zainteresowaniami na podobnym poziomie (w real life) i razem rozwiązujcie problemy. Ja kiedyś miałem takiego znajomego i taka współpraca z nim dała mi więcej niż każdy nauczyciel jakiego dotąd miałem (choć miał on z początku trochę wyższy poziom).
Inna sprawa że i tak musi cię to interesować i musisz się uczyć sam. Szczerze to wątpię żeby komuś chciało się Ciebie uczyć za free, bo nie jest to żadna zabawa odpowiadanie 1000 razy na te same pytania, na które odpowiedz wydaje się nam oczywista. Czasem zdarza się że odpowiedź na to pytanie posuwa cały szereg innych pytań. Może taki wyimaginowany dialog:

 • Co to jest encja?
  -Encja (ang. entity) w bazach danych to reprezentacja wyobrażonego lub rzeczywistego obiektu (grupy obiektów) stosowana przy modelowaniu danych podczas analizy informatycznej. Formalnie jest to pojęcie niedefiniowalne, a podstawową cechą encji jest to, że jest rozróżnialna od innych encji. (by wiki :D )
  -Co to jest obiekt??
  -...

Dodatkowo polecam pisać na forum ale do tego musisz mieć jakieś konkretne pytania. Jeśli nie masz to po przeczytaniu jakieś pozycji na dany temat na pewno się posypią :)

A jeśli rzeczywiście chcesz czyjegoś czasu to zastanów się ile mógł byś zapłacić i napisz ogłoszenie na forum (tz ile, za godzinę/pytanie??) . Swoją drogą może sam bym Ci trochę pomógł.

PS.
Osobiście nie polecam się uczyć na pamięć, to trzeba po prostu zrozumieć.

0

Mój post troszkę został nie tak odebrany jak zakładałem ale... w 1000 % macie racje. Język C przerabiałem w szkole rok, później rok przerwy (zmiana nauczyciela oraz języka prog.) Także nie jest to żaden mój przebłysk :). Jeśli chodzi o mnie to staram się sam uczyć zwłaszcza, ze mam 'jakieś tam' podstawy (ale jak wiadomo samemu przychodzi to niestety trudniej). Czasami nie jest tak kolorowo, nie wszystko można 'wygooglowac', nie na wszystko znajdzie się jasna, prosta i zrozumiała odpowiedz. :) Wiadomo ze do tego służy forum, i jeśli nawet zapytam o drobną nawet rzecz to nikt mnie nie zje (chyba), ale nie chce tez z każdą błahostką przychodzić, i pytać co?/jak?/po co?/dlaczego?. Nie jest tak ze wyśle komuś xxxx linijek kodu lub kto wie czego, i zapytam co w tym nie tak, bo to nie o to chodzi.Nie chce tez kogoś zasypywać milionem pytań. Bardziej pytania na góra 5 min typu: wytłumaczyć coś 'na chłopski rozum' gdy np Google zawiodą :) Mam nadzieje, że w jakimś stopniu bardziej zrozumieliście o co mi chodzi :) Pozdrawiam!!

0

No to z tego wynika, że taka osoba nie jest Ci potrzebna. Jeżeli coś można wytłumaczyć prosto to zostało to już n razy wytłumaczone - google znajdzie. Jeżeli na jakieś pytanie nie da się jasno, prosto odpowiedzieć, to się nie da i nikt tego nie zrobi. Do takich problemów właśnie nadaje się forum, trudniejsze kwestie można przedyskutować, poznać różne podejścia i opinie. Taka osoba pod gg nic Ci tak naprawdę nie da, może tylko zaszkodzić - szczególnie jeżeli chodzi o C++ (ciężko znaleźć kogoś kto doskonale będzie znał ten język i jego wszystkie kruczki).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0