Ograniczenia Androida dla aplikacji działających w tle w kontekście aplikacji P2P

0

Robię research odnośnie możliwości przeniesienia pewnej aplikacji na urządzenia mobilne. Aplikacja ta działa częściowo w modelu P2P, w tym sensie, że udostępnia ona dane innym użytkownikom sieci, jeśli te o to poproszą. Wiąże się to z koniecznością otwarcia portu TCP/UDP na stałe oraz z przetwarzaniem przychodzących zapytań możliwie w czasie rzeczywistym.

Potrzebuję, żeby mi ktoś podpowiedział na co zwrócić w tej kwestii uwagę, ponieważ nie mam za wiele pojęcia na temat ekosystemu Androida. Podejrzewam, że może być z tym problem. Wiem ze szczątkowych informacji w postaci komentarzy w Internecie, że masowo w aplikacjach działających w tle stosuje się (przynajmniej w przypadku powiadomień) pośrednika w postaci usługi Google (FCM?). Stosuje się go, ponieważ Android traktuje ją jakoś priorytetowo, do tego stopnia, że nawet komunikator Signal z niego korzysta zamiast ciągnąć powiadomienia z własnego serwera. FCM ponoć stosuje też jakiś własny podział na często używane i rzadziej używane aplikacje, co wpływa na priorytet przetwarzania tasków. Faktycznie jest tak źle ze wzbudzaniem usług działających w tle, czy jest jakiś inny czynnik który pcha twórców aplikacji w FCM?

Z tego co wyczytałem to istnieje też coś takiego jak "Foreground services". Czy to jest najlepszy sposób na uruchomienie wątku w tle, który pasowałby do tego co chcę zrobić? Są jakieś ograniczenia odnośnie otwierania portów TCP/UDP w procesach działających w ten sposób? Natrafiłem też na tego typu inicjatywę https://dontkillmyapp.com/ która krytykuje twórców sprzętu za zbyt restrykcyjną politykę wobec "background apps". Czy problem dotyczy też tego "Foreground services" czy to jest inna kwestia? I czy faktycznie panuje w Androidzie taka wolna amerykanka, że każdy producent robi co mu się podoba i nie jest to jakoś ustandaryzowane?

0

Mój telefon praktycznie nieużywany zjada baterię w 2 dni a używany w 1 dzień, a ty chcesz jeszcze żeby ktoś zainstalował działający w tle P2P :)

0

Mnie się wydaje, że całe zasoby 'tła' są zarezerwowane dla pegazusów i innych takich nieznanych pożeraczy...

  1. Producent, szczególnie elektroniki która udaje telefon - musi ściągnąć dane mówiące o tym, kiedy ich klient podrapie się po dupie.

  2. Dostawca oprogramowania - on też musi swoje przetworzyć, ocenić i wysłać... takie google - od androida - jak usłyszy, (z drugiego pokoju, jak gadam z żoną), że chcemy kupić piekarnik to nie ma zmiłuj się. Reklamy walą na każdej stronie... taki proces wymaga odrobimy mocy obliczeniowej, i prądu troszkę...

  3. A tutaj jescze zwykli twórcy/klepacze/hakiery swoimi apkami chcieli by nasrać w system, a zuchwalsi spróbować chociaż ćwierć bitcoina nakopać - niczym sąsiadowi kartofli z pola zajumać...
    Po prostu nie starcza "Twojego" telefonu dla wszystkich. Konsument tak zwany dostaje to co zostanie.

  4. Acha - po kilku latach wypada aby telefon zapadł na jakąś demencje, albo inne naturalne spowolnienie... nokie 3310 pewnie w afryce swoją czwartą albo piątą młodość przeżywają.
    Taki żarcik.

0

Telefon z Androidem (tym bardziej iOS) to nie serwer. To co piszesz jest do zrobienia po stronie serwera, urządzenie mobilne to prawie zawsze jest tylko frontend (cieńszy lub grubszy ale jednak front).

https://www.ndss-symposium.org/wp-content/uploads/ndss2019_06B-5_Wu_slides.pdf

I tak - jeśli chodzi o Androida to jest wolna amerykanka - każdy producent może mieć to trochę inaczej. Jakie porty chcesz otwierać?

1

Serwery które ja znam są podłączone do internetu oraz zasilania non stop. Ponadto nie ma tam użytkowników lubiących zamykać aplikacje, różnych trybów oszczędzania baterii oraz systemu operacyjnego robiącego wszystko żeby aplikacje działały jak najkrócej i zużywały możliwie mało zasobów. A wspomniałem o ekranie i zasobach zużywanych na grafikę?

A i zapomniałem o sprzęcie na którym ten "android-serwer" chodzi - każdy ma inny HW i inną wersję OS, ponadto każdy producent wprowadza swoje modyfikacje do SW i ma poinstalowane aplikacje (od operatora telefonii, od producenta HW) które także mogą interferować z twoim "android-serwerem", także...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1