Android, jak wystartować

0

Witam serdecznie,

Mam problem z inżynierką na studia, mam stworzyć apke na androida, napisana w javie, baza danych - sqlite
Aplikacja to prostsza wersja endomondo, tj. mierzy Ci dystans pokonany podczas treningu, srednia prędkość oraz pokazuje mapke z pokonaną trasą. Niestety, nie mam zielonego pojęcia nawet jak ruszyć to, a z aplikacji mobilnych przez całe studia miałem... 0godzin. Nie oczekuje, aby ktoś za mnie to robił. Ale nawet wystartować nie umiem, a czas baaaardzo goni. Mógłby mi ktoś jakoś doradzić, pomóc jak to ruszyć? Polecić jakieś kursy, wytłumaczyć z czego się ta apka powinna składać i tak dalej?

0

Cześć, dużego doświadczenia nie mam, ale ten kurs pomaga zrozumieć troche androida i zawiera też lekcje o bazach i mapach google:
https://www.udemy.com/learn-android-application-development-y/learn/v4/content

0

Z czego apka ma się składać to Ty powinieneś wiedzieć. Jak już będziesz wiedział jak ma mniej więcej wyglądać, jakie ma mieć funkcjonalności to będziemy mogli Ci pomóc to napisać.
Najlepiej zrób to na kartce papieru :)
Na szybko:
Głowna aktywność - przycisk do rejestracji trasy i do przeglądania zapisanych tras/wyników... itd

A jak już będziesz miał na papierze to potem możesz sobie zaprojektować wygląd apki i tu polecam darmowy adobe xd ;)

Powodzenia ;)

0

Zacznij od rozpisania ekranów co gdzie i jak masz mieć potem rozpisz bazę, co Ci będzie potrzebne w którym miejscu i jakie dane będziesz przechowywał.
Tego pewnie nie będzie dużo user, podstawowe dane o nim jak imię wiek wzrost waga jego wyniki i historia. Dalej potrzebujesz spisu kategorii chodzenie bieganie itd. To taka postawa.
Clou całej aplikacji to będzie backend który będzie mierzył czas aktywności i nie zawsze pokonany dystans i przeliczał to na kalorie względem wagi i lat osoby która ćwiczy. Czyli wiesz że podczas biegu 35-letni mężczyzna przy wadze 80kg spala przez 30minut 350kcal. Musisz wyprowadzić wzory dla wszystkich dyscyplin sportowych i przeliczać dane wejściowe przez te wzory. Ofc możesz dodać mapę i wykorzystać dane z mapy ale to trochę większy poziom zaawansowania i musisz dodać sporo rzeczy do bazy. To chyba tak pokrótce. Zacznij od podstaw czyli rozrysuj ekrany i co gdzie ma sie znajdować..

0

Android, jak wystartować? Włącz telefon!
A tak serio - naucz się formułować swoje problemy w sposób zrozumiały dla innych, w przeciwnym razie daleko nie zajedziesz.

Zacznij od znalezienia (umiejętność samodzielnego wyszukiwania odpowiedzi na swoje pytania to absolutna podstawa!) i ściągnięcia środowiska deweloperskiego dla Androida, poczytaj tutoriale, napisz jakieś "Hello World", a potem drobnymi krokami zmierzaj w kierunku celu.

0

Stare ale jare:

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1