Przewodni artykuł najnowszego wydania Programisty to „CQRS pragmatycznie” - poruszający problem bardzo popularny w środowiskach stosujących MVC i wzorce pochodne. Dlaczego mapowanie jedna klasa – jedna tabela jest poniekąd wypaczeniem tego, jak powinien wyglądać prawdziwy model? Tego można dowiedzieć się z artykułu Macieja Aniserowicza, który wyjaśnia w jaki sposób zastosować separację na części zapisującą i odczytującą oraz jakie wynikają z tego korzyści architektoniczne.

Na łamach magazynu pojawia się również kolejny artykuł cyklu „Algorytmy w chmurach”. Cykl skupia się na nietypowych problemach, jakie pojawiają się podczas tworzenia aplikacji w środowisku rozproszonym oraz algorytmach, które w optymalny sposób stawiają czoła danym wyzwaniom. W tym numerze SWIMM – obszerne omówienie sposobu na utrzymywanie dużych list członkostwa klientów cechujących się wysoką dynamiką zmian.

Oprócz tego między innymi:

  • standardowy biuletyn bezpieczeństwa od Michała Bentkowskiego, tym razem o atakach DoS wycelowanych na nadużywanie niewydajnych wyrażeń regularnych,
  • znakomita okazja do zweryfikowania i rozszerzenia wiedzy na temat C i C++, czyli Dawid Bedła o tym dlaczego „C++ to nie C z klasami”,
  • kącik Pythonowy – krótkie omówienie możliwości asynchronicznego IO.
    Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem, które przejrzeć i nabyć można w salonach Empik. Bezpośrednio dostępna jest prenumerata papierowa i elektroniczna.

Szczegółowy spis treści: http://programistamag.pl/programista-02-2016-45/

45.jpg

  • 45.jpg (0,06 MB) - ściągnięć: 103