Płatny staż i niechciana technologia czy nieodpłatne praktyki i świetny stack?

0

Hej! Mam okazję podjąć swoje pierwsze doświadczenie komercyjne. Pomyślnie przeszedłem etap rekrutacji w dwóch firmach i nie potrafię zdecydować którą opcję wybrać.Byłoby mi bardzo miło, gdybyście mogli mi udzielić jakiś wskazówek. Pierwsza firma oferuje płatny staż, nie są to jakieś ogromne pieniądze bo wychodzi ~2200. Aplikując tam nastawiałem się jednak na Springa natomiast przy rozmowie z Tech Leadem okazało się, że projekt pisany jest w JavieEE. Zaznaczyłem mu, że nie mam z nią nic wspólnego z tą technologią, że obawiam się wdrożenia, że mam strach przed tym że okażę się nieproduktywny. Uspokoił mnie mówiąc, że sobie poradzę. JavaEE nie wydaje mi się interesująca, sprawia wrażenie takiej opornej. A może tylko wydaje? Jak myślicie? Z drugiej strony mam propozycję od firmy gdzie stack technologiczny jest jakby wypisz wymaluj dla mnie. Czułbym się świetnie móc rozwijać się w tym kierunku. Ludzie, których poznałem, byli po prostu świetni! Chociaż tego nie można zabrać też pierwszej firmie - ich również bardzo polubiłem. Biorąc pod uwagę, że chciałbym w przyszłości pracować w Springu, którą ofertę wybrać? Renoma firmy, płatny staż i nieznana mi technologia? Czy nieodpłatne praktyki ale interesujący mnie stack? Czy staż przy JavieEE będzie jakoś doceniany aplikując na stanowisko Spring Developera?

2

Masz wybór między hajsem a doświadczeniem w stacku, które Cię interesuje. Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja materialna ale jeśli spoko stoisz z $$$ to brałbym praktyki ;)

1

Idąc do firmy, która oferuje płatny staż masz większe szanse na zatrudnienie, niż w firmie gdzie praktyki są za free.

0

@kixe52: dokładnie tak jak mówisz, dlatego tak bardzo nie wiem co zrobić żeby wyjść na tym jak najlepiej. to naprawdę ciężka decyzja.

0

STaż to staż. Nie powiedziane, że będziesz siedział na tym projekcie 5 lat. Java EE dalej się pojawia w ogłoszeniach. Poza tym zawsze możesz zrezygnować po kilku miesiącach jeśli coś będzie nie tak.

1
kixe52 napisał(a):

Idąc do firmy, która oferuje płatny staż masz większe szanse na zatrudnienie, niż w firmie gdzie praktyki są za free.

Popieram. Będziesz w lepszej sytuacji szukając kolejnej pracy z rocznym doświadczeniem w JEE, niż 3 miesięczną praktyką w JanuszSofcie.

1
  1. JavaEE jest tak samo toporna jak Spring, szczególnie że pewnie siedzą tam na Springu 3 albo 4
  2. Niewiele w życiu widziałem projektów w "gołym" Springu ;) Niby CDI zapewniał Spring, no ale właśnie CDI, JPA, JAX-WS/RS też się nagle gdzieś pojawiały.
0

@m4ck
Mam podobny problem jak Ty, tylko że już pracuję 12 miesięcy... w Javie EE. Pisałem o tym nawet ostatnio.

0

@Shalom: A przeskocznenie z takich podstaw Springa jak pisanie jakiś restow albo aplikacji webowych z vadinem, do JavyEE nie będzie jakoś bolesne? Właściwie nic o tym nie wiem. Jakieś puste hasła jak CDI, EJB, WS/RS. Tyle ze nawet nie wiem co to jest.

@codeMax czytałem Twój temat przed założeniem tego :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0