Przykładowe projekty juniora. (Front-end)

0

Siemka, mam kilka projektów które planuje dołączyć do konta na githubie. Nie jestem jednak pewien czy poziom zaawansowania problemów jak i użyte technologie/rozwiązania pasują do poziomu juniorskiego. Od dawna głowię się kiedy osiągnę ten poziom który pozwoli mi znaleźć pracę. Osobiście uważam że pracodawca powinien mnie zatrudnić jeśli samodzielnie potrafię już tworzyć serwisy i aplikacje internetowe. Niestety żyję w przekonaniu że jest multum rzeczy które muszę i chcę poznać. :)

Tu kieruję do was swoją prośbę:
Czy możecie podlinkować konta na github albo linki do projektów osób które właśnie znalazły pracę jako junior? Chodzi mi głownie o wgląd do technologi jakich używali, przejrzystość kodu, stopień zaawansowania użytych rozwiązań a także wielkość projektów.

0

Znajomi na rozmowie technicznej byli maltretowani z wzorców projektowych, this oraz asynchroniczności. Na projekty nie zwracano za bardzo uwagi i rzadko omawiano jakiś kod z czyjegoś projektu.

0

Dobrze, tylko najpierw muszą cię na tą rozmowę zaprosić. :) a mnie zastanawia jakie projekty są odpowiednie na poziomie juniora. Ale dzięki :)

0
NotEvenJunior napisał(a):

Dobrze, tylko najpierw muszą cię na tą rozmowę zaprosić. :) a mnie zastanawia jakie projekty są odpowiednie na poziomie juniora. Ale dzięki :)

Widocznie nie takie jakie masz skoro Cię nie zapraszają.

0

mówie ze jeszcze nie wysyłam nic :D

2

Ale dlaczego nie pokażesz po prostu swoich projektów, żeby ktoś ocenił czy się nadają czy nie?

0
vendie napisał(a):

Znajomi na rozmowie technicznej byli maltretowani z wzorców projektowych, this oraz asynchroniczności.

To jest właśnie porypane, wszędzie się mówi o komercyjnym klepaniu, a finalnie musisz zakuwać formułki wzorców z Wikipedii :)

0

Nie pokażę swoich projektów bo nie są na moim githubie. Nie wiem czy są dostatecznie skomplikowane. Uważam że dużo lepiej sprawdzę co trzeba umieć przez rzeczywisty wgląd do prac osób które zostały juniorami niż pokażę swoje projekty i przeczytam opinie od osób które nie są rekruterami i nawet mając 10 lat doświadczenia prawdopodobnie nie wiedzą jakie standardy rekrutacyjne obowiązują w tym momencie (nie odbierając im profesjonalizmu i mojego szacunku że są gdzie są). Poza tym napisałem że jeszcze trochę nauki przede mną i planuję dobrze się przygotować. Mieszkam w Gliwicach i rynek nie jest wybitnie duży. Dlatego chciałbym wysłać kompletne cv i być dobrym kandydatem żeby się nie spalić w kilku miejscach. Mogę jeszcze dojezdzać do Katowic ale przy pensji na poziomie 2k netto (bo tyle pewnie dostanę na początek, jak nie mniej) przestaje mi się to opłacać. :))

1

Programowanie to nie jest odśnieżanie chodników.
Każdy właściciel posesji musi sam odśnieżyć przylegający chodnik albo zatrudnić innych di tej pracy. Tak stanowi prawo.
Prawo (i Sprawiedliwość) niestety nie zaproponowały programu 5000+ dla chcących zostać programistami, więc nie ma obowiązku, żeby na każdej ulicy była firma webdev obowiązkowo zatrudniająca chętnych do nauki rzemiosła juniorów.

0

Nie wiem co masz na myśli, że ludzie tutaj nie znają standardów rekrutacyjnych. Każda firma może mieć inne standardy i w jednej możesz wysłać cv bez projektów i Cie przyjmą, a w innej odrzucą z fajnymi projektami, bo wymagają jeszcze więcej.
Ludzie tutaj ocenią Twój kod, wskażą Ci błędy co będzie bardzo pomocne w znalezieniu pracy. Wysyłając githuba z lipnym kodem możesz sobie tylko zaszkodzić i wyjść gorzej niż jakbyś wysłał bez.

I skąd wiesz, że nie ma tutaj rekruterów?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0