praca_zdalna

Odpowiedz Nowy wątek
2019-01-08 02:29
0

Cześć, jestem na etapie liceum i powoli myślę nad studiami informatycznymi. Pochodzę z zadupia i nie czuje że chciałbym mieszkać w Warszawie, a tu chyba największy rynek pracy IT, najwiecej ofert i największe pieniądze. Chciałbym zapytać się jak z waszej perspektywy wyglądają orientacyjne możliwości pracy zdalnej w podziale na:

(...) programista baz danych
(...) analityk biznesowy
(...) frontend
(...) backend
(...) tester ( z ciekawości;p)

Gdzie wg was są największe szanse na pracę zdalną? Jak byście uszeregowali kolejność 1- największa szansa, 5 - najmniejsza szansa/
Rozważany poziom doświadczenia dla każdego ze stanowisk to mid

edytowany 1x, ostatnio: gorzko_gorzko, 2019-01-08 02:43

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 09:16
1

Frontend jest dość popularny, backend i db raczej okazjonalnie a nie cały czas remote, analityk 0% a tester nie wiem.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 09:19
1

Chyba jedyna opcja na pracę zdalną dla Ciebie, przynajmniej na poczatku kariery, to frontend.

Tutaj możesz także (albo opcjonalnie jako fullstack) działać jako freelancer.


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 10:03
2

Polecałbym jednak zdobycie doświadczenia w pracy standardowej w zespole. Pamiętaj, że na początku bardzo dużo się nauczysz od innych.

Pozostało 580 znaków

2019-01-08 10:11
1

Front/backend jedynie na początku, wszystko inne odpada, to raz.

Ja jednak poradzę ci coś, jako osoba, która była w identycznej sytuacji jak ty - zacząłem pracować już w liceum, zdalnie, mieszkając w małej miejscowości.

Powiem tak: po pierwsze bardzo rzadko się zdarza, by ktoś zatrudniał juniorów, zwłaszcza do pierwszej pracy, zdalnie. To naprawdę mało spotykane, praktycznie w ogóle.

Praca zdalna w danej firmie, byś nauczył się tego, czego powinieneś w pierwszej pracy, musi być naprawdę dobrze zorganizowana. U mnie tak nie było i zmarnowałem de facto 8 miesięcy grzebiąc się w gównie, pracując praktycznie samemu. Bardziej to przypominało jakiś freelancing niż pracę w zespole nad poważnym kodem.

Także ja, mimo wszystko, na początku bym ci trochę odradzał - przynajmniej jeśli masz trafić do firmy, która cannot into remote properly. A mało jest firm, które potrafią into remote. A jako junior bez doświadczenia bardzo trudno trafić do porządnej firmy z kulturą remote.

Zatem jeśli gdzieś się dostaniesz jeszcze w liceum zdalnie - fajnie. Trochę tam pociśnij, łap komercyjnego expa i jak tylko będziesz mógł, spróbuj pracy w biurze, bo to też uczy pewnych rzeczy, których zdalnie nie jesteś w stanie się nauczyć. Poza tym płaca też inna w Warszawie a zdalnie : )

No i pracując w biurze naucz się po prostu o wiele więcej, nawiążesz znajomości itd. So overall bym powiedział, że na początek jednak lepiej w biurze siedzieć, ale powodzenia!

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0