praca_zdalna

0

Cześć, jestem na etapie liceum i powoli myślę nad studiami informatycznymi. Pochodzę z zadupia i nie czuje że chciałbym mieszkać w Warszawie, a tu chyba największy rynek pracy IT, najwiecej ofert i największe pieniądze. Chciałbym zapytać się jak z waszej perspektywy wyglądają orientacyjne możliwości pracy zdalnej w podziale na:

(...) programista baz danych
(...) analityk biznesowy
(...) frontend
(...) backend
(...) tester ( z ciekawości;p)

Gdzie wg was są największe szanse na pracę zdalną? Jak byście uszeregowali kolejność 1- największa szansa, 5 - najmniejsza szansa/
Rozważany poziom doświadczenia dla każdego ze stanowisk to mid

1

Frontend jest dość popularny, backend i db raczej okazjonalnie a nie cały czas remote, analityk 0% a tester nie wiem.

1

Chyba jedyna opcja na pracę zdalną dla Ciebie, przynajmniej na poczatku kariery, to frontend.

Tutaj możesz także (albo opcjonalnie jako fullstack) działać jako freelancer.

2

Polecałbym jednak zdobycie doświadczenia w pracy standardowej w zespole. Pamiętaj, że na początku bardzo dużo się nauczysz od innych.

1

Front/backend jedynie na początku, wszystko inne odpada, to raz.

Ja jednak poradzę ci coś, jako osoba, która była w identycznej sytuacji jak ty - zacząłem pracować już w liceum, zdalnie, mieszkając w małej miejscowości.

Powiem tak: po pierwsze bardzo rzadko się zdarza, by ktoś zatrudniał juniorów, zwłaszcza do pierwszej pracy, zdalnie. To naprawdę mało spotykane, praktycznie w ogóle.

Praca zdalna w danej firmie, byś nauczył się tego, czego powinieneś w pierwszej pracy, musi być naprawdę dobrze zorganizowana. U mnie tak nie było i zmarnowałem de facto 8 miesięcy grzebiąc się w gównie, pracując praktycznie samemu. Bardziej to przypominało jakiś freelancing niż pracę w zespole nad poważnym kodem.

Także ja, mimo wszystko, na początku bym ci trochę odradzał - przynajmniej jeśli masz trafić do firmy, która cannot into remote properly. A mało jest firm, które potrafią into remote. A jako junior bez doświadczenia bardzo trudno trafić do porządnej firmy z kulturą remote.

Zatem jeśli gdzieś się dostaniesz jeszcze w liceum zdalnie - fajnie. Trochę tam pociśnij, łap komercyjnego expa i jak tylko będziesz mógł, spróbuj pracy w biurze, bo to też uczy pewnych rzeczy, których zdalnie nie jesteś w stanie się nauczyć. Poza tym płaca też inna w Warszawie a zdalnie : )

No i pracując w biurze naucz się po prostu o wiele więcej, nawiążesz znajomości itd. So overall bym powiedział, że na początek jednak lepiej w biurze siedzieć, ale powodzenia!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0