Cześć, mam problem z wyborem kierunku rozwoju, dlatego zwracam się do Was, ludzi bardziej doświadczonych i pracujących w tej branży, o jakieś wskazówki.

Przez ostatnie 2 lata uczyłem się następujących rzeczy:

  • Javacript + React (+html/css)
  • Python + Django + Flask
  • Android + Java, później Kotlin, teraz dodatkowo jeszcze z ciekawości Flutter (nie wykluczam programowania na iOS w Swift)

Zrobiłem kilka mniejszych projektów w ramach nauki, niestety nie pomaga mi to dokonać wyboru. Każda z wymienionych rzeczy mnie interesuje i każda mi się podoba, ale pasuje coś wybrać, bo najbliższy rok-1,5 chcę poświęcić tej rzeczy i później zacząć szukać pracy. Zrobiłem rozeznanie z ofertami pracy na polskim rynku, zdecydowanie wygrywa Javascript i React, później Android, później Python, nie wykluczam pracy za granicą, a tam może trochę inaczej to wygląda. Z drugiej strony podejrzewam, że do JS jest najwięcej chętnych.

Nie chcę pracować w korpo, gdzie pracowników liczy się w setkach czy tysiącach, 100 osób to max, bardziej preferowane 50-60, a wręcz idealnie 30 i mniej(ale wiadomo, nie będę wybrzydzał ;) ). Dopuszczam też pracę w 100% zdalną.

Z góry dzięki za pomoc i rady ludzi bardziej doświadczonych.