Tester automatyczny?

0

Niedawno rozpocząłem studia informatyczne i zaczynam rozmyślać nad kierunkiem rozwoju. Przeglądam aktualne oferty pracy i zauważyłem że jest bardzo dużo ofert dla testerów? Możecie powiedzieć mi skąd takie nagłe zapotrzebowanie na taką specjalizację? Co myślicie o przyszłości tego zawodu? Jaki język według Was ma lepszą przyszłość przy automatyzacji testów Java, Python?

0

Wg mnie przyszłość to robienie jako tester takiego softu:
https://code.fb.com/developer-tools/predictive-test-selection/

Oczywiście to co jest przyszłością dla naszego rynku, jest już teraźniejszością dla big tech w US.

0

Odnośnie pierwszego pytania - ofert dla testerów jest sporo, ale z doświadczenia powiem, że głównie dlatego, że trudno znaleźć sensownego kandydata. Nawet ludzie z dobrym CV niejednokrotnie na rozmowie wypadają słabo. To niejako odpowiada na pytanie numer 2 - zapotrzebowanie jest na automatyzację testów, gdyż daje to wymierne benefity, od łatwiejszego i szybszego feedbacku odnośnie wprowadzanych zmian do aplikacji do implementacji procesu CI/CD w projekcie. Jako, że trudno znaleźć dobrą, ogarniętą osobę, to wiele procesów brzydko mówiąc "wisi". Wydaje mi się, że sporo ogarniętych testerów automatycznych po jakimś czasie przekwalifikowuje się na developerów... To wszystko powoduje, że brakuje ludzi. Inna kwestia jest taka, że w dobrze zorganizowanym zespole i z odpowiednimi ludźmi nic nie szkodzi, żeby tester automatyczny dostarczał zadania developerskie, a dev tworzył testy automatyczne. Ale to już dygresja.

Odpowiadając na pytanie o przyszłość - ogólnie wydaje mi się, że większość rzeczy idzie w kierunku automatyzacji, więc jak najbardziej praca będzie, tylko trzeba być otwartym na nowe technologie. Ja sam podczas swojej kariery tworzyłem testy automatyczne w C#, Pythonie, Javie, Groovym, JS. Nie przywiązywałbym się zbytnio do języka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0