Automatyzacja testów - python czy js

Odpowiedz Nowy wątek
2018-10-11 16:50
Trewop
0

Jako tester co ma lepsze perspektywy zarobkowe i kariery? Testy integracyjne w pythonie gdzie można szereg innych rzeczy oskryptowac czy testy pseudob e2e przy użyciu frameworka np jesta czy mochi?? Z jednej strony rynek js jest mocno nasycony bootcampowcami i samoukami oraz testy w js nie są tak popularne, a z drugiej strony w pythonie jest mało ogłoszeń o pracę. Myślę że lepiej klepać jednak w pythonie, gdzie ścieżka do deva ma dużo trudniej, bo tylko AI I Big data raczej, natomiast żeby się wbić na deva jsa też trzeba ogarniać jakiś framework (front czy back) + cssa, htmla, preprocessor itd A więc co lepiej wybrać?

Pozostało 580 znaków

2018-10-11 18:52
Złoty Ogórek
0

Ja bym wybrał Pythona JS to teraz Angular, React znajomość TypeScript, Html, CSS, Bootstrap często Node. Python ma ładniejszą składnie i jest prostszy.

Pozostało 580 znaków

2018-10-11 19:24
Poziomekomek
0

Widze ze w pythonie jest trochę ofert w przemyśle i automatyzacja testów urządzeń embeddded. Ktoś wie jak to wygląda? Trudna praca ? (np Embedded Test Engineer itp)

Pozostało 580 znaków

2018-10-17 07:44
Przemek z jaktestowac.pl
0

@Trewop
To zależy jak chcesz rozwijać swoją karierę i jaka jest twoja obecna wiedza na temat programowania. Jeśli chcesz zostać programistą to idź w JS i płacz :) Testy z użyciem Mocha, CO, Karma to nie jest łatwy chleb dla testera a i utrzymanie takiego rozwiązania w kontekście infrastruktury testowej nie jest proste, ale nabędziesz fajnych umiejętności aby potem coś sobie samemu napisać w Node czy innych JSach.
Jeśli masz aspiracje bardzie skilować się w testerskim fachu to Python będzie generalnie lepszy. W zależności od umiejętności automatyzującego teamu będzie łatwiejszy do wprowadzenia i utrzymania. Pomoże także w łatwej automatyzacji wielu zadań i sprawdzi się przy wysokopoziomowych testach.
Generalnie jeśli chcesz dobrze zarabiać to ML i BD (czyli Python) będą spoko, ale czeka cię długa droga. Jeśli wymiatasz w JS to też możesz liczyć na niezłe zarobki. Wszystko tak naprawdę zależy od tego co Cię bardziej kręci.

@Poziomekomek
Znajomy się śmieje, że wystarczy wyczuwalny puls aby się dostać do takiej pracy :D I jak spojrzysz na wymagania np. w takiej ofercie https://www.pracuj.pl/praca/j[...]pment-katowice,oferta,6267652
to nie jest to dalekie od prawdy :)
Generalnie jak szukasz lepszych zarobków w testowaniu embeded to wiedza niskopoziomowa na temat elektroniki i programowania układów będzie niezbędna.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0