Ciekawe projekty na github

0

Witam,
Ponieważ poprzednio pojawiło się wiele niepochlebnych opinii na temat mojego repo, ponownie zwracam się do Was z pytaniem co sądzicie o następujących:

 1. FTP program
 2. Chat Application
 3. Remote Login
 4. File Downloader
 5. Battleship(game)

Czy warto je pisać, czy są też "o kant stołu rozbić" tzn.nic nie warte.

Z wyrazami szacunku

0

Najważniejsze, żebyś projekt dociągnął do końca i napisał najlepiej jak potrafisz. Tematyka mało ważna.

0
pyogrjavar napisał(a):

Witam,
Ponieważ poprzednio pojawiło się wiele niepochlebnych opinii na temat mojego repo, ponownie zwracam się do Was z pytaniem co sądzicie o następujących:

 1. FTP program

Masz na myśli klienta FTP, tak?

 1. Chat Application

To zależy jak bardzo zaawansowany miałby być ten czat, ale brzmi jak jakaś 1/4 projektu napisanego na drugim roku przez studenta sporo słabszej (chyba o.O) IS od WFiIS :P Jak będzie tylko prymitywny czat który przesyła wiadomości między dwoma endpointami to mam raczej złą wiadomość, ale jak będzie miał więcej ficzerów typu pokoje rozmów/konferencje, jakiś zestaw komend, administratorzy etc. to próbuj

 1. Remote Login

Remote login do czego? Jak chcesz rzeźbić jakiś zdalny pulpit w stylu tych od MS czy TightVNC to nie wiem, czy to dobry pomysł na indywidualny projekt do nauki... :P

 1. File Downloader

A to się nie pokrywa trochę z p. 1? Czy to ma być coś innego np. jakiś klient uTorrent?

 1. Battleship(game)

Jak napiszesz to ładnie i porządnie to czemu nie, jakiejś nie wiadomo jakiej logiki w tym nie ma więc przyłóż się do fajnego UI. Możesz połączyć z pomysłem czatu i zrobić np. apkę mobilną do grania w statki z drugim człowiekiem np. po BT czy coś.

Czy warto je pisać, czy są też "o kant stołu rozbić" tzn.nic nie warte.

Przede wszystkim rozwiń trochę te pomysły, bo trochę ciężko powiedzieć co dokładnie zamierzasz osiągnąć. Taki czat można napisać w parudziesięciu, może stu parudziesięciu linijkach w C na gołych socketach i będzie można z command line'a wymieniać sobie wiadomości z drugim komputerem, a można też się przyłożyć i trzasnąć coś w stylu Slacka.

0
superdurszlak napisał(a):
 1. File Downloader

A to się nie pokrywa trochę z p. 1?

Tego typu programy np. https://www.freedownloadmanager.org/ bardzo się różnią od klientów FTP, są przeznaczone do ułatwiania pobierania wielkich pojedynczych plików, raczej udostępnianych publicznie a nie prywatnych. Obsługują np. segmentację i pobieranie różnych segmentów pliku z różnych mirrorów (przydatne jeżeli masz łącze znacznie szybsze niż każdy z serwerów zawierających plik).

1
pyogrjavar napisał(a):
 1. FTP program

Co do reszty to nie mam jak się wypowiedzieć w każdym razie ten FTP program jest o tyle ciekawy, że nie jest trywialnie go zaimplementować. Ja piszę usługę serwera i klienta opartą o sockety w Pythonie. Nie znam się na Javie, ale stawiam, że są różne liby stworzone pod kątem ułatwienia prac z tym protokołem. Jeśli chciałbyś napisać ten projekt bardziej niskopoziomowo, czyli po TCP na czystych socketach bez używania ułatwiających libów to jak najbardziej polecam, bo jest z tym trochę zabawy, a przy okazji bardzo dużo można się nauczyć nawet jeśli byś tego nie skończył w całości.

Trzeba też sobie zaplanować czy napisać coś takiego w oparciu o wątki czy o programowanie asynchroniczne - z jednej strony na wątkach jest łatwiej to zaimplementować i nie jest to przeszkodą jeśli nie ma się w planach przyjmować zbyt wiele połączeń do serwera, ale z drugiej strony wątki zżerają stosunkowo dużo pamięci. Także kolejną ciekawą rzeczą w tym projekcie jest również zaplanowanie sobie tego pod kątem optymalizacji "konkurencyjności".

Podsumowując to jest to jak najbardziej ciekawy projekt do zrealizowania i ambitny - jeśli lubisz wyzwania to będziesz się przy tym dobrze bawił. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0