Accenture Wrocław, Proszę o wasze opinie

0

Hej,

Biorę udział w rekrutacji do firmy Accenture na stanowisko software engineer we Wrocławiu, czy moglibyście mi napisać co myślicie o firmie?

Atmosfera, kasa, okres próbny itp.

Pozdrawiam.

0

duże korpo, większość zależy od tego, do którego działu. trafisz

0

Cokolwiek..., równie dobrze mogę powiedzieć, że to duży świat.

0

Jest ryzyko, ze bedziesz od wszystkiego. Bo to duze korpo a tam sie tak robi, zwlaszcza w Polsce.

Przypomina mi to moja aplikacje do Samsunga.

Ogloszenie zwiazane bylo ze Sztuczna Inteligencja i Pythonem.
Po czym dostalem testy do zrobienia w C++

Nasteonie Mlody Wilk powiedzial, ze tak naprawde tu sie robi wszystko po trochu,
Bo kod dziala, jest napisany na 80 linijek i nie ma co wiecej wymyslac / zmieniac.

Wiec moga byc inne jezyki
No albo mozna byc tez DevOpsem troche
Na koniec zaczal rysowac jakies kwadraciki okalajace Pythona na kartce i sie okazalo, ze mozesz robic 9 roznych, innych rzeczy - zamiast Pythona.. a ja chcialem Pythona !!!

Pan byl zdziwiony, ze kandydaci przychodzili i mowili 3 slowa: Python + Sztuczna Inteligencja (tak bylo w ogloszeniu), skoro tu sie bylo od wszystkiego.

Tego bylo juz za wiele. Mimo, ze sie dostalem, to dalem sobie z nimi spokoj, jak jeszcze poczytalem o niskich koreancach, ktorzy przechadzaja sie po biurze i cie besztaja.

0

Znajomi mają różne opinie. Jedni dobre, a drudzy, którzy są w większości złe - w częsci z powodu ze nie programowali 100% czasu w wymarzonym języku. Moja rada: dopytaj się dokładnie o projekt na który trafisz, jak długo jeszcze będzie trwał, jakie technologie, nadgodziny itp. Tylko nie osoby z rekrutacji, ale osobę przeprowadzającą decydującą rozmowę merytoryczną.

0

Mam pewne doświadczenia z Accenture w Warszawie i potwierdzam, to, co tu zostało napisane.

Jeśli jesteś nowym, młodym pracownikiem, masz bardzo małe możliwości wyboru technologii. Będziesz programował w tym, na co aktualnie jest zapotrzebowanie.

Jeśli chodzi o oddział wrocławski, to pod koniec zeszłego roku rekruterzy szukali ludzi do programowania frontendu w Angularze 2 w dwóch projektach i nie mieli zbyt wielu chętnych kandydatów. Znam osobę, która miała dośw. w programowaniu w Javie i została wysłana do Wrocławia w charakterze frontenda.
Przygotuj się więc na to, że jeśli będziesz tam pracował, to mogą wrzucić cię na stanowisko frontenda od Angulara, nawet jeśli nigdy nic nie zaprogramowałeś w javascripcie.
Albo będziesz się specjalizował w Robotic Process Automation (też we Wroclawiu).

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to Accenture szuka głównie tanich wyrobników. Jeśli zaproponujesz wynagrodzenie ok. 5500 brutto, to rekruterka będzie bardzo szczęśliwa z takiej propozycji. Możesz też zaproponować sporo więcej i dostaniesz tyle, ile chcesz, jeśli będą bardzo potrzebować pracownika i dobrze wypadniesz na rozmowie.

Atmosfera w Accenture jest taka trochę dziwna, chociaż w pionie technologicznym jeszcze nie jest aż tak źle, jak w innych działach.
Jeśli lubisz korporacyjne klimaty i różne korpobzdury, to będziesz się tam dobrze czuł.

W Warszawie w zeszłym roku programiści nie byli zatrudniani na okres próbny, tylko od razu dostawali umowę na czas określony na 1 rok. Podejrzewam, że to się nie zmieniło.
Nadgodziny są płatne, więc jako osoba zatrudniona na UOP nie będziesz miał wyboru i będziesz musiał zostawać po godzinach w pracy, jeśli będzie taka potrzeba.

0

Mam ponad rok doświadczenia w C++, nie znam innego języka.

0

I dostaję więcej niż 6k.

0

https://tas-accenture.taleo.n[...]ang=pl&location=200000662

Ciekawostki:

Jakie dane osobowe gromadzi Accenture?

Dane na temat Twojego wcześniejszego zatrudnienia, edukacji, a w przypadku gdy ma to zastosowanie,
także historii kredytowej, informacje o karalności lub inne dane ujawnione podczas sprawdzania przeszłości;

Dane na temat rasy / pochodzenia etnicznego / religii / niepełnosprawności / płci i samodzielnie określonego statusu LGBT (...)

(...)

Z jakich źródeł Accenture uzyskuje Twoje dane osobowe?

(...) z wyników wyszukiwania informacji w Internecie, które osoby te mogą wykonywać, lub z danych,
które mogą uzyskać na stronach pośrednictwa pracy lub witrynach sieci profesjonalistów (np. monster.com, LinkedIn itp.),
na których udostępniłeś swoje dane;
(...)
Accenture może zawierać umowy z podmiotami trzecimi na wykonanie wstępnej weryfikacji historii kandydata. (...) może zawierać informacje uzyskane ze źródeł dostępnych publicznie, od byłych pracodawców lub kolegów, szkół, do których kandydat uczęszczał, podmiotów sprawdzających historię kredytową oraz rejestrów karnych. (...)"

Innymi słowy lepiej uważaj, co piszesz, bo firma Accenture już pewnie wie, że napisałeś ten wątek. Podpisujesz się XDE, ale to i tak da się łatwo sprawdzić (przypuszczam, że teraz już ktoś pisze do moderatora, żeby ustalić twoje dane personalne, płeć, rasę, orientację seksualną itp. ). I będą np. patrzeć, czy się pozytywnie wyrażasz o firmie, czy nie (to samo dotyczy innych osób w tym wątku). A potem mogą np. wjechać ci na uczelnię i przepytywać kolegów i byłych pracodawców o ciebie, czy wchodziłeś w konflikty z prawem albo sprawiałeś inne problemy, albo czy chodziłeś do kościoła).

Na szczęście nie napisali nic, czy będą zbierać informacje o ilości spożywanego alkoholu na miesiąc, więc można przypuszczać, że możesz być alkoholikiem i się zatrudnić.
Nie napisali też, czy będą pukać do twoich sąsiadów (napisali tylko o kolegach i pracodawcach), więc też przynajmniej i to dobre.
Nie napisali też, że będą ci się włamywać do komputera (albo wymuszać podanie hasła do Facebooka, co na jedno wychodzi), więc też przynajmniej i to dobre.
Odcisków palców chyba też nie zbierają, więc też jeszcze przynajmniej to dobre.

Ale generalnie... no nie wiem.

0

Creepy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0