CV do oceny junior Java, Spring. brak doświadczenia.

0

Witam. Bardzo prosze o ocene Cv.
Z takimi umiejetnościami warto szukać pracy?

Ps. wersja ang. Stworze jak uznam ze wersja polska jest skonczona.

edit1. Poprawiono: "Cenzure", Literówke. Dane Nie potrzebne.
edit2. dane nie potrzebne. Nazwy technologi.

2

Java Script ;( (pisze się JavaScript)
Data urodzenia czy adres zamieszkania są zbędne, na co one komu? Podobnie umiejętności nabyte we wcześniejszym zawodzie, to nic nie mówiący wypełniacz, coś jak "praca w młodym, dynamicznie rozwijającym się zespole" czy "atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności", jest tekst, ale nie niesie za sobą istotnej treści.

2
  1. Gdy ktoś wydrukuje te CV, to nie zobaczy linków do github.
  2. "Bazy Danych SQL, MySQL, Oracle". Nie ma takiej bazy jak "SQL", z kolei jeżeli znasz MySQL i Oracle to można założyć, że znasz język SQL. Może zamiast tego napisz w jakim stopniu znasz ten język np. umiejętność tworzenia złożonych zapytań, procedur składowanych i funkcji".

Poza tym CV jest ok.

1

CV jest graficznie brzydkie a czcionka odpycha, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Po części wynika też z dziwnego zapisu nazw technologii, np. Html, Mysql, Css itd. oraz baboli językowych Seciurity, Chiński (dlaczego wielka litera?), Poziom średni- zaawansowany (dlaczego spacja po myślniku a nie ma przed, poza tym istnieje słowo średniozaawansowany)

Brak konkretów: tak naprawdę nie wiadomo co umiesz w wymienionych technologiach, tak samo nie wiadomo jaki jest Twój poziom angielskiego. Zamiast lania wody typu Odpowiedzialne i terminowe podejście do podjętych projektów albo wypisywania technologii na 10 linii można opisać w kilku zdaniach jak poszczególne technologie zostały użyte w każdym projekcie, np. Swing został użyty do wyświetlenia interfejsu użytkownika. Za bazę danych odpowiada MySQL.

Żadnego zdjęcia, żadnego adresu (może być samo miasto), żadnej daty urodzenia.

0
twonek napisał(a):

CV jest graficznie brzydkie a czcionka odpycha, ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Moje CV też raczej do najładniejszych nie należy. Ze względu, że chciałem X lat doświadczenia zmieścić na jednej stronie A4 zacząłem zmniejszać czcionkę i teraz ma chyba rozmiar 8 ;) Mimo tego moje CV jest bardzo skuteczne, więc raczej na wygląd nie zwracałbym aż tak dużej uwagi.

Brak konkretów: tak naprawdę nie wiadomo co umiesz w wymienionych technologiach, tak samo nie wiadomo jaki jest Twój poziom angielskiego.

To rzeczywiście jest fakt, z drugiej jednak strony nie wiem czy da się zwięźle opisać co umie się w danej technologii, to musiałaby być jakaś długa lista.

Żadnego zdjęcia, żadnego adresu (może być samo miasto), żadnej daty urodzenia.

To rzeczywiście są zbędne dane. Ja w swoim CV mam tylko imię i nazwisko, nr telefonu oraz adres e-mail. Napis "Curriculum Vitae" też jest zbędny.

0
Haskell napisał(a):

Ze względu, że chciałem X lat doświadczenia zmieścić na jednej stronie A4

Jak dla mnie niepotrzebnie.

Mimo tego moje CV jest bardzo skuteczne, więc raczej na wygląd nie zwracałbym uwagi.

Osobiście podejrzewam, że Twoje lata doświadczenia są skuteczne, nie CV.

Wiadomo, że dobrego specjalistę przyjmą nawet jeśli przyjdzie w spodenkach na rozmowę rekrutacyjną, ale czy ogólnie należy tak robić, szczególnie że ktoś aplikuje na juniora i nie ma kwalifikacji przewyższających daną pozycję?

0

@twonek: Dzieki za sugestie o szablonie i czcionkach, musze zrobić rozeznanie, tylko by nie przesadzić znowu z design'em. Bledy nazw własnych i literówki poprawiłem.
@Haskell: Dzieki poprawiłem.

1.Co sadzicie o repozytorium?
2.Co o szansach na rynku pracy?

0

W pełni zgadzam się z twonek.

Fajnie jak dołączysz zdjęcie bo pracodawca lubi zobaczyć z kim się skontaktuje/spotka. Wystarczy miasto, nie musisz podawać pełnego adresu. Przy poszczególnych pozycjach dot. doświadczenia warto wypunktować lub opisać jakimi projektami się zajmowałeś, na czym były postawione aplikacje itd. Usunęłabym też kropki, które są na końcu poszczególnych wersów/pozycji. Usunęłabym też pozycję "UMIEJĘTNOŚCI NABYTE WE WCZEŚNIEJSZYM ZAWODZIE", tak naprawdę Twoje najcenniejsze umiejętności wpisałeś wyżej ;) Można tam dopisać np. terminowość realizacji projektów jeśli chcesz o tym wspomnieć. W kwestii studiów nie ma się co przejmować datami, możesz śmiało to wpisać. Podanie jednej daty może czasem wprowadzać w błąd, czy jest to rok zakończenia czy dopiero rozpoczęcia studiów. Powodzenia! :)

0

Nie rozumiem, po co zostawiać w ogóle informacje o mieście? Przecież jeżeli ktoś aplikuje do warszawskiej firmy to wiadomo, że nie będzie codziennie dojeżdżać z Poznania, tylko jest z Warszawy/okolic/niedługo się tam przeprowadza.

0

z czytelniejszych fontów:
https://www.fontsquirrel.com/fonts/armata

0

Mi się bardzo podoba twoje CV, na pewno nie będziesz mieć problemów z zaproszeniem na rozmowy kwalifikacyjne ;)

1

błędy ortograficzne w kodzie, masz montch zamiast month po angielsku
https://github.com/CichonPawel/cinema-village/blob/master/src/main/webapp/resources/js/myJs_movie.js

oraz rezervation zamiast przez s:
https://github.com/CichonPawel/cinema-village/blob/master/src/main/webapp/resources/js/myJs_reservation.js

tu cotroller zamiast controller w nazwie pliku:
https://github.com/CichonPawel/cinema-village/blob/master/src/main/java/com/cinema/village/controller/UserCotroller.java

Niektóre edytory potrafią wykrywać błędy ortograficzne w kodzie i podkreślają je, więc na twoim miejscu włączyłbym tę opcję w edytorze/IDE, bo widać, że masz z tym problemy (nie wnikam już dlaczego).

0

Cześć!

Pozwolę sobie odgrzać kotleta, ale ja też w temacie juniorskiego springowskiego poszukiwania pierwszej pracy.

Moje pytanie: czy wymieniane w CV projektów własnych jest potrzebne? Czy nie wystarczy w umiejętnościach wpisać, co się potrafi, i poprzeć to linkiem do GitHuba, a tam mieć projekciki ładnie opisane?

Pytam, bo ja bym wolał tak nie robić, gdyż co chwilę coś tam nowego napiszę/dopiszę/nauczę się, no a jak potencjalny pracodawca otworzy moje CV za miesiąc/dwa/trzy, to nie zobaczy tego, nad czym pracowałem przez ten okres.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

1
RolfzRybnika napisał(a):

Moje pytanie: czy wymieniane w CV projektów własnych jest potrzebne? Czy nie wystarczy w umiejętnościach wpisać, co się potrafi, i poprzeć to linkiem do GitHuba, a tam mieć projekciki ładnie opisane?

Pytam, bo ja bym wolał tak nie robić, gdyż co chwilę coś tam nowego napiszę/dopiszę/nauczę się, no a jak potencjalny pracodawca otworzy moje CV za miesiąc/dwa/trzy, to nie zobaczy tego, nad czym pracowałem przez ten okres.

No to jesli tak gwałtownie podnosisz swoją wiedze, to musisz updejtować swoje CV co ten miesiąc/dwa/trzy ¯_(ツ)_/¯

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1