Ostrzeżenie dla chcących zaczynać karierę w embedded Linux/BSD/FreeRTOS itp

Odpowiedz Nowy wątek
2017-01-11 01:09
Zajebisty Astronauta
0

Powiem w prost jest to ( przynajmniej w Polsce ) słabo płatne, ale musisz wykazać się takimi cechami jak:

  • Musisz mieć odpowiednio wysoką znajomość C ( jak nie rozumiesz konstruktów języka z randomowego wycinka kodu kernela nie licząc makr to masz zaległości w temacie języka )
  • Bardzo prawdopodobnie pracować w assemblerze
  • Całkiem możliwe że umiejętność pracy z oscyloskopem będzie przydatna
  • Musisz ogarniać koncepty teoretyczne systemów operacyjnych ( co to schelduler, kolejka komunikatów, itp. )
  • Kochać mordować się z pracą ze sprzętem do którego możesz nie posiadać dokumentacji, albo którego dokumentacja jest skąpa, a jak trafisz do firmy portującej na nowe platformy to jeszcze zgadywać czy bug jest na poziomie tego co portujesz, czy to jakiś bug hardwerowy
  • Mieć świadomość że nawet jeśli pracujesz dla korpo z USA w Polsce to dlatego, że jesteś tańszy od tych z USA, i w odróżnieniu od Hindusów łatwiej jest się z tobą dogadać, acz wciąż będziesz dla nich tylko wyrobnikiem.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcesz brnąć w tą tematykę w Polsce przez ores dłuższy niż staż/praktyki to wiedz, że twoje zdrowie psychiczne i fizyczne nie jest warte mniej niż 5kafli na rękę. Serio, jeśli ktoś się godzi na pracę za mniej w tej działce to po pierwsze psuje rynek, po drugie robi szefowi olbrzymiego loda z połykiem ( w PL gości mogących pracować w embedded jest w ciul mało, a chcących to robić za głodowe stawki jeszcze mniej ) i jest frajerem nie szanującym siebie i sojego zdrowia psychofizycznego.

Pozostało 580 znaków

2017-02-01 08:31
0

Ja zaczynałem od C i C++, poszedłem później w automatyzację testów i muszę stwierdzić, że finansowo mi się to opłaciło (patrzę po kolegach z mojej pierwszej pracy i ze studiów). A nie uważam, żeby pisanie automatów było trudniejsze od zagadnień tutaj przedstawionych.

Pozostało 580 znaków

2017-02-01 11:11
Chory Szewc
0
Faszerowany Jeż napisał(a):
Nadziany Samiec napisał(a):

Shalom, tak wiem, że to pytanie padało już wiele razy, ale jak teraz wygląda kwestia rekrutowania się do CERNU? Trudno się dostać? Z tego co pamiętam bardziej polecałeś staż (właśnie przez to że więcej przyjmują) i zostanie później do pracy. Zmieniło się coś?

Pytam w kontekście c/c++, pracuje od 2 lat w automotive i wcześniej 2 lata w telekomunikacji.

Pozdrawiam,

W skrócie - chesz spierdalać z krakowskiego Ericpola?

wtf? sloma wychodzi butami. praca to nie malzenstwo.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0