Python rozwój praca

0

Witam
Mam 16 lat i jestem zainteresowany programowaniem. Najpierw zaczęło się od C++(chyba standardowo), następnie trochu html'a, później po załapaniu podstaw programowania przeskoczyłem na javę, poznałem prawie wszystkie funkcje i możliwości języka i zacząłem pisać pod androida, moja pierwsza apka nawet na sklepie play wylądowała(dla zainteresowanych: https://play.google.com/store[...]id=pl.birdsly.binaryconverter). Lecz tworząc na androida nie byłem "zajarany" jak na początku, lecz zaczynałem się męczyć, nie przypadło mi to do gustu, więc miałem rozterki co dalej zrobić. Nagle na mojej drodze pojawił się Python. Język wręcz piękny, tak przyjemnie mi się w niczym jeszcze nie pisało, i po jakimś czasie nauki ogranąłem dużo cześć języka. Tylko z tego co patrzyłem to więkrzość web-aplikacji jest opartych na php, i żeby dostać serwer pod pythona trzeba wykupić dedykowany, za czym idzie to, że jak ktoś chcę mieś dobrą stronę i tanio to pójdzie wykupi tani serwer/domenę, zatrudni php developera i bedzie miał strone. I tutaj zaczyna się moje pytanie: co mam dalej robić. Nie ukrywam, że ciągnie mnie do swoich pieniędzy, żeby tak jak mój kolega ze szkoły zarabia ok 800zł na miesiąc tworząc innym proste strony www w html'u i css'ie. A na stronie oferia.pl na której ogłaszają się ludzie jak im trzeba coś zrobić, to w kategorii programowanie dla php jest 160 zleceń a dla pythona 6 i to różnica cenowo jest. Bardzo bym prosił o podpowiedź w karierze, co robić dalej aby trochu grosza wpadło do półki nie ukończę jakichś studiów i nie pójdę do pracy, a też dobrze by było aby pracować w tej technologii, którą teraz poćwiczę na ludziach :)

1

jeżeli myślisz o programowaniu w wieku 16lat tylko pod katem pieniędzy to wiele nie osiagniesz.

przed toba cale życie...wiele pracy...zastanow się nad tym....myśl długodystansowy....jeżeli będziesz programowal dla przyjemności to nauczysz się wiele i bardzl atwo znajdzissz dobrze płatna pracę.

0

Lubię programować i mnie do tego ciągnie, ale ciągnie mnie też do pieniędzy.

1

Dziwny wątek i jakiś taki nieprzyjemny mi się wydaje. Nie naprogramujesz się zbyt długo, jeżeli głównym motorem w nauce będzie dla Ciebie kasa. No, ale do sedna:

Bardzo bym prosił o podpowiedź w karierze, co robić dalej [...]

Programować.

Mam nadzieję, że pomogłem.

2

Nie słuchaj ich. Twoim motywem ma być tylko kasa. Nic wiecej! Nie zartuje. Kazdy z nas programuje dla pieniędzy, a jeżeli jest inaczej tzn ze albo jest turbo słaby albo kłamie.

Jednak że, jeżeli dopiero zacząleś i chcesz isc w webdevelopment to ogarnij django a następnie napisz 3 aplikacje:

  1. Prostego bloga
  2. proste todo
  3. Crawlera, niech pobiera cos z innych stron np. rozklady autobusów

Wrzuć to na githuba i szukaj pracy jako Junior Python Developer za minimum 2k netto. To słaba kasa, ale ważne zebys sie rozwijał.

Rób to dla pieniędzy! Bo są piekne w tej branzy :)

ps. Nie idz na studia, to bzdura. Zanim skonczysz studia, branza bedzie wygladala zupelnie inaczej :)

0

Nie rozumiem dlaczego nie miał bym iść na studia. Branża bedzie zawsze się zmieniać, i nie można siedzieć ciągle w jednym,a z tego co patrzyłem to 90% pracodawców wymaga studiów

A poza tym nie wiem czy iść w kierunku web-devu. Jeśli ktoś miał kontakt z pracą przy pythonie, to miło by mi było gdyby mnie oświecił co taki programista robi: czy tylko web-apki czy całe strony etc.

0

A poza tym nie wiem czy iść w kierunku web-devu. Jeśli ktoś miał kontakt z pracą przy pythonie, to miło by mi było gdyby mnie oświecił co taki programista robi: czy tylko web-apki czy całe strony etc.

W przypadku web-devu i pythona, jak można się dość łatwo domyślić, robi się backend stron oraz web-services. Nic co urywa siedzenie :P

1
Stiffler napisał(a):

Nie słuchaj ich. Twoim motywem ma być tylko kasa. Nic wiecej! Nie zartuje. Kazdy z nas programuje dla pieniędzy, a jeżeli jest inaczej tzn ze albo jest turbo słaby albo kłamie.

Z uwagi na 1.04 uznam, że jednak żartujesz.

Programuje się między innymi dla pieniędzy. Dlatego to się nazywa "pracą", a nie "wolontariatem". To nie jest jednak rodzaj pracy, do której idziemy, bo nie mamy innego wyboru. Ktoś, kto segreguje flaki na linii pakującej może powiedzieć, że robi to tylko dla "kasy". Programista, który tak twierdzi: 1) będzie/jest słabym programistą, ponieważ jego rozwój będzie uzależniony wyłącznie od gratyfikacji finansowej; 2) szybko się wypali; 3) posiada granice, których przeskoczyć w procesie samodoskonalenia się nie zdoła.

Poza tym osoby, które programują z pasji: 1) szybciej się uczą; 2) są w rezultacie lepszymi programistami; 3) wiedzą więcej, niż jest potrzebne na co dzień w pracy dzięki czemu potrafią wykazywać się innowacyjnością i pomysłowością; 4) koniec końców ich pasja skutkuje w wyższych zarobkach. Wilk syty i owca cała.

0

0% pracodawców potrzebuje studiów. Oni potrzebują twoich umiejętności. Fakt studia zdyscyplinują i nauczą Cie mnóstwa rzeczy które Ci się mogą nie przydać w tej branży ale mogą być bardzo pomocne kiedy jednak zdecydujesz się zostać np, Adminem.
A wszyscy podają że wymagają studiów gdyż dzieki temu nie miają 1000 cv ludzi którzy mimo braku pojęcia pomyślą "a spróbuje"
Ta decyzja nalezy tylko do Ciebie, ogólnie pójscie na studia nie jest żadnym minusem a wrecz przeciwnie. Jednakże w programowaniu są wysoko nie dostosowane do szybkości rozwoju technologii.

U nas jest jeden pythonowiec. Ma mnóstwo roboty na django. Obecnie szukają kolejnych pythonowców.

http://codecondo.com/popular-websites-django/

0

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Niedługo będziecie mieli kolejnego pythonowca :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0