Konsulting IT

0

Jakie znacie najlepsze Polsce firmy zajmujace sie konsultingiem IT? I dlaczego w wiekszosci rankingow ludzie zajmujacy sie owym konsultingiem maja zarobki wieksze niz programisci?

0

Bo konsultanci to są tacy "komandosi" i jednocześnie zwykle też ludzie na poziomie seniora/architekta. Kupuje się ich jak projekt się wali, są zwykle zatrudniani na bardzo krótko (stąd też wysokie stawki) i ich zadaniem jest wyprowadzić projektu na prostą / wyrobienie się w terminie z releasem itd.

0

@Shalom ale czesto jest tak,ze oni sa po wyksztalceniu ekonomicznym/finansowym lub MBA i nigdy nie widzieli linijki kodu na oczy?

0

A nie mylisz ich tu z szeroko pojętym konsultingiem po prostu? Bo konsultantów możesz mieć od różnych rzeczy, nie tylko of IT ;)

0

Ale np. Jak widzialem na stronach EY,PWC,Deloitte czy Sollers consulting tam mieli do komsultingu wyksztalcenia Ekonomiczne,finansowe lub IT wiec pytam;)

0

No i co w tym dziwnego? http://pl.wikipedia.org/wiki/Konsulting

0

Większość tych "konsultantów" to po prostu programiści w body leasingu.

0

Firmy konsultingowe w sektorze IT, to firmy wynajmujace "specjalizowanych" programistow zewn. firmom, teoretycznie obeznanych w dziedzinie/domenie klienta i posiadajacych umiejetnosci miekkie, specyficzne dla konsultantow.
Oczywiscie w praktyce roznie z tym bywa.
Wyzsze zarobki wynikaja zazwyczaj z tego, ze projekty realizowane sa glownie dla klientow zachodnich. Jak juz wyzej ktos zaznaczyl czesto jest to "brudna robota", projekty wymagajace "reanimacji" z ktorymi nie moga sobie poradzic pracownicy klienta lub taniej jest im skorzystac z "komandosow" ;)

0

komandosi szambonurcy <3

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0