Staż Comarch (embedded)

0

Chcę złożyć papiery na staż w przyszłym roku. Mam teraz wolny czas, więc się zainteresuję tematem i trochę się przygotuję. Jak wejdzie się w zakładkę staż na stronie Comarch, są tam do wyboru dwie możliwości. Chciałbym porozmawiać o tej drugiej, czyli "Profil embedded". Wszędzie gdzie widzę oferty pracy w tej dziedzinie, trzeba mieć więcej niż 2 lata doświadczenia, więc staż na takim stanowisku wydaje się jakimś krokiem w dobrą stronę. Zastanawiam się jednak, jak dokładnie te testy wyglądają. Na stronie jest napisane, ale mnie chodzi o wiedzę od strony "praktycznej" jak to dokładnie jest? Może ktoś pisał, wie jak to wygląda i podzieli się wiedzą? Może ma jakieś przykładowe pytania?

0

SIema, nie wiem jak w C, ale w Ericpolu na dniach otwartych dali studentom i mi ( uczen szkoly sredniej jeszcze :P ) pisac testy rekrutacyjne.. W C++ wiekszosc polegla na szablonach, a w mojej ukochanej Javie trzeba bylo przewidziec jakimi wyjatkami wysypie sie program po podaniu paru linijek kodu.. TRoszke polimorfizmu bylo, hermetyzacja i inne podstawy. Po tym tescie okazalo sie ze nic nie wiem xD Tak samo jak studenci :P

0

@SLasher Specjalnie w nawiasach dałem "embedded" bo o same testy to się nie martwię.

0

Podbijam temat, w tym roku też są staże na embeded. Ktoś coś wie jak wyglądają owe staże? Przede wszystkim o które embedded chodzi? O wbudowane Linuksy czy *BSD? A może jakieś RTOS itp? Czy jeszcze inne? Bo to rozległy temat a Comarch za cholerę nic nie opisuje o co chodzi.

0

Na stronie z tymi stażami jest zaznaczone, aby w razie pytań się kontaktować. Sam do nich pisałem parę dni temu, odpowiedzieli szybko i grzecznie, więc możesz spróbować.

0

As za leniwi by DAC info name stronie/?

0

Na stronie Comarchu o teście z embedded
Test zawiera pytania z zakresu elementów techniki mikroprocesorowej, programowania mikrokontrolerów, analizy i pomiaru sygnałów analogowych, projektowania układów elektronicznych.
Zatem to embeded dla tych co chcą pracować niżej niż sterowniki i kernel - czyli racezej nie będzie to Linux, BSD czy RTOS, tylko coś a'la zabawy z barebone i ardurino, lutowania kondensatorów.

0

Wątpię, żeby chodziło o lutowanie kondensatorów i projektowanie układów bo 2 lata temu (hmm rok? :x) jak robiłem ten test to połowa polegała na rozkminianiu snippetów kodu w C, reszta głównie pytania o interfejsy komunikacyjne/technikę cyfrową. Więc podejrzewam, że niżej niż linux ale nie na poziomie elektroniki a raczej pisanie softu na ARMy.

(ogólnie się nie dostałem i test był dość trudny)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0