Accenture - sesja testowa

0

Witam,
Wybieram się do Accenture w Łodzi na sesję testową dotyczącą praktykanta Java. Jako zakres tego testu Pani z HR wymieniła kilka haseł jak: SQL, Java, C++, Oracle, Unix. Pytanie do Was, czy ktoś był na takim teście i orientuje się jak to mniej więcej wygląda? np. z Javy był do napisania jakiś krótki program czy pytania w stylu czym się różni interface od klasy abstrakcyjnej? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi ;)

0

Byłem na tym teście dobrych parę lat temu, tyle że aplikowałem do pracy, a nie na praktyki. Test składa się z kilku części: ogólna wiedza IT, logika, SQL, Oracle, technologie internetowe, Java, C++, Unix oraz krótki test z języka angielskiego, do każdego jest około 10 pytań. Test ma formę pytań i odpowiedzi ABCD z których jedna, wiele lub żadna może być poprawna. Za złe odpowiedzi są punkty ujemne.

Test nie jest trudny, pod warunkiem, że mamy pojęcie o wymienionych technologiach. Test dotyczący SQL, Java i C++ przypomina nieco test SCJP czyli pytania dotyczą często jakiś szczegółów i pierdółek, których nie używa się na co dzień, trzeba ocenić czy kod wykona się w taki lub inny sposób itp. Z tego co pamiętam m.in. z Javy i angielskiego miałem 100%.

Po teście otrzymałem informację na temat osiągniętej punktacji oraz zostałem zaproszony na rozmowę. Na rozmowie ponownie pojawiły się pytania w stylu SCJP np. po czym dziedziczy klasa String oraz jakie interfejsy implementuje. Pisałem też jakieś fragmenty kodu. Pojawiły się oczywiście pytania dotyczące realizowanych projektów (w tym szczegółowe, techniczne). Ogólnie rozmowa z tego co pamiętam poszła mi średnio, miałem zerowe doświadczenie w Javie (mam z resztą do dziś) oraz zerowe pojęcie o tym co zamierzali robić w projekcie do którego aplikowałem.

0

Ja byłem ok. 2 lata temu w Warszawie na praktykanta albo młodszego programistę java i miałem tylko rozmowę.
pytania tak mniej więcej to:

  • pochwalić się jakimś projektem javowym, jakie technologie etc.
  • join sqlowy + jakiś select napisać
  • pytanie bardziej matematyczne z optymalizacji
  • pytanie jakieś dotyczące teorii programowania, ale nie bardzo pamietam o czym było.
    Z perspektywy czasu bardzo łatwe pytania, ale średnio mi poszło bo była to moja pierwsza rozmowa o pracę :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0