Ile za roboczogidzinę?

0

Hej.
Otrzymałem ostatnio kilka ofert z różnych firm zatrudnienia mnie na zasadzie wolnej współpracy. Mam podać wynagrodzenie netto za roboczogodzinę.

Praca polega na pisaniu aplikacji desktopowych, ale nie tylko.
Język... w sumie nie wiem, ale ja deklarowałem się w C/C++, C#, Java, Delphi.

Po co pytam i dlaczego? Bo to moja pierwsza "praca". Nie mam, więc doświadczenia a z pewnością są tu osoby, które mogłyby doradzić. Poza tym nie chcę psuć rynku podając śmieszną kwotę.

Chciałem zaproponować 30 zł netto za roboczogodzinę. Czy taka stawka nie jest za mała / duża?
Wiem też, że może to być bardzo ogólne pytanie, no ale jesteście ludźmi doświadczonymi, więc z pewnością doradzicie i przynajmniej da mi to jakiś ogólny pogląd.

Pozdrawiam.

0

To jest 240zł za dzień, czyli ~5000 netto za miesiąc. Gdyby to była etatowa pierwsza praca to pewnie by ci tyle nie dali, ale jeśli to ma być freelance to wydaje mi się że ok.

0

No właśnie też tak sobie to przeliczałem. Jeszcze ewentualnie chciałem dodać do podania kwoty coś na zasadzie: "30zł netto z możliwością negocjacji". Może lepiej by to brzmiało wtedy :)

0

A jakie miasto? Bo to też jest różnica, czy warszawa czy pipidówek ;)

0

Miasto: Bydgoszcz.

Ogólnie spore.

0

Pracując na zasadzie wolnej współpracy znaczy, że nie jesteś na etacie, ale jesteś na kontrakcie (samozatrudnienie).
To znaczy, że wszystkie ZUSy i inny podatkowy zawrót głowy, musisz płacić sam czyli musisz dostać dużo więcej, niż ci co są na etacie! Dodatkowo, rozwiązanie z tobą umowy jest dziecinnie proste i tanie, więc to kolejny powód, dla którego powinieneś dostać więcej.

Jeśli nie masz w kontrakcie określonej liczby godzin, to nie wiesz ile przepracujesz w miesiącu i to 30zł za godzinę może okazać się za mało.
Nie zapomnij zakontraktować minimalnej liczby roboczogodzin!

Jeśli jesteś początkujący bez zawodowego doświadczania i potrafisz udokumentować swoje umiejętności, to moim zdaniem te 30zł/h w Bydgoszczy na początek jest dość rozsądne.
Wszystko zależy ile już umiesz.

2

Moze lepiej napisz 35zl z mozliwoscia negocjacji. Skoro ponizej 35 jest dla Ciebie ok bedziesz mial z czego zjechac.

1

Skoro nauczyciel matmy za godzinę prywatnej lekcji brał ode mnie 40 zł, to czemu programista tworzący coś, na czym pracodawca będzie zarabiał ma mieć mniejszą stawkę :D ?

3
bogdans napisał(a)

Bo nauczyciel udzielając korepetycji robi coś czego nie lubi i należy mu się rekompensata.

Utrzymanie systemów legacy pisanych niegdyś przez partaczy to jest coś, co lubi programista...

0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Napisałem 30zł pracodawcy, a co będzie dalej zobaczymy. Mam ten komfort, że jeszcze dwie inne firmy mi proponują taką współpracę.
A właśnie skoro przy tym jestem to czy jest możliwość, aby współpracować na zasadzie freelancer z dwoma lub więcej firmami?

Pytam, gdyż nie wiem czy np firma A będzie mi dawać zlecenia cały czas. Być może da tylko raz na jakiś czas, to wtedy brałbym zlecenie od firmy B. jednak póki co nie wspominałem pracodawcy, iż inne firmy się mną interesują by go nie przestraszyć :)
Zaś jeśli firma A będzie dawać zlecenia raz za razem to nie będę musiał ubiegać się o dodatkowe zlecenia w firmie B.

No i jeśli firma A zaproponuje więcej niż B to wiadomo mam łatwy wybór. Także ta stawka jest i tak mocno do negocjacji, ale chciałem wiedzieć, czy dobrze myślę i czy podaję kwoty takie w miarę realne / logiczne :)

0
FreePraca napisał(a):

A właśnie skoro przy tym jestem to czy jest możliwość, aby współpracować na zasadzie freelancer z dwoma lub więcej firmami?

Na tym właśnie freelancing polega, że Ty wybierasz z kim i kiedy współpracujesz.

0

Jak to mówią: "Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" :D zostałem zatrudniony na etat w firmie C :P

Jeszcze raz dziękuję za informacje tu podane bo przydadzą się z pewnością na przyszłość.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1