Agnular-rozszerzalność aplikacji webowej, modyfikacja przez klienta.

0

Cześć,
Spotkaliście się może z tematem rozszerzenia aplikacji webowej napisanej w Angularze.
Założenie jest takie, że daje klientowi gotową aplikację zbudowaną w Angularze i klient, który ma te pliki chciałby dodać sobie np. dodatkową stronę z nowym UI. Nie chce udostępniać kodu źródłowego, tylko gotowe zbudowane rozwiązanie. Spotkał się ktoś może z takim tematem i może mnie naprowadzić na jakieś pomocne materiały?

0

Chodzi ci o napisanie swojego CMSa? Nie wiem czy się opłaca. Jest masa gotowców na rynku. Jeśli chcesz coś ze swoim UI to poczytaj o Headles CMS, czyli CMS-ach które nie mają swojego UI, ale mają cały backend i API przez które można się z nimi komunikować.

0

Tutaj sprawa jest trochę inna, klient ma swój backend, który rozszerza. Tutaj ja mu dostarczam cały frontend ale on chciałby go modyfikować jeżeli rozszerzy sobie api albo chociaż będzie chciał zmienić sobie miejsce, w którym jest button. Wiem, że to dziwny case ale zastanawiam się czy jest to jakoś możliwe.

0

Jest możliwe, jak najbardziej, niemniej nie jest to trywialny problem do implementacji. Jakiej informacji w zasadzie oczekujesz? Bo że to jest możliwe to już wiemy i że nie będzie to ani proste ani tanie też.

0

Informacji, która mnie nakieruje pod jakimi zapytaniami szukać informacji jak można zbudować i wdrożyć takie rozwiązanie. W WPF mam taką rozszerzalność przez dodatkowe bliblioteki, które klient sobie tworzy. Nie wiem niestety gdzie zacząć badać temat w Angularze. Jesteś w stanie mnie jakoś nakierować? Każda rada mi sie przyda :).

0

Dynamic Forms? Ale nie jestem ekspertem od frontendu. Jest też wariacja na ten temat ng-dynamic-forms.

0

Jedną z opcji jest stworzenie libki w angularze i podpięcie jej później do apki. Możesz pogrzebać o ng-packagr / ng g library o ile coś pomoże w Twojej sytuacji.

0

Właśnie kombinuje tutaj z tą opcją ale nie wiem jak rozwiązać problem żeby to klient, który ma aplikację dodawał sobie te libki. Bo w tym wypadku raczej to ja bym musiał dostać od niego paczki i wrzucić do projektu. Jeszcze natrafiłem na temat mikofrontendów i badam ten temat.

0

W sumie poczytaj może jeszcze o module federation (@angular-architects/module-federation), chyba w tym przypadku lepsze niż libka

Jak coś rozkminisz to się podziel, bo jestem ciekaw ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1