Symulacja sklepu. Jak działają sklep internetowe?

Odpowiedz Nowy wątek
Diklerhungen
2018-12-19 16:33
Diklerhungen
0

Cześć, podpowiedzcie mi jak najlepiej wykonać i zasymulować sklep internetowy. Chciałbym rozpocząć jakiś projekt który mógłbym pokazać przyszłemu pracodawcy (na razie Front-end).
Zastanawiam się nad napisaniem bazy danych z produktami w zwykłym pilku db.json. Później odpalać je przy pomocy Json Server. Pobierać dane z serwera i umieszczać bootstrapowe karty w sekcji z produktami. Karty będą wypełnione danymi z tablicy produktów. Czy jest inny/lepszy sposób na zasymulowanie działania sklepu tak żeby kod na którym się opiera przypominał ten pisany w projektach komercyjnych? :)
Proszę tez o opis jak działają takie profesjonalne sklepy:
Jak wygląda komunikacja z serwerem i za co odpowiada?
Czy produkty są trzymane w obiektach?
I co konkretnie leży po stronie front-endu a za co odpowiada back-end.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Pozostało 580 znaków

2018-12-19 17:55
Moderator Kariera

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 minuta temu

Lokalizacja: Poznań

0

Nas pewno jakbyś dodał jakiś back do tego to by wyszło lepiej (z zaznaczeniem, że jesteś specjalista od frontu, więc prosisz, żeby w back nie zagladali). Jakiś tani hosting z PHP to dosłownie kilkanaście złotych miesięcznie, a od biedy możesz nawet sobie na czas nauki, pisania i testów postawić serwer lokalnie.


Naczelny forumowy hejter Apple

That game of life is hard to play, I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay, So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

Diklerhungen
2018-12-19 19:38
Diklerhungen
0

Spoko, tylko teraz kolejna kwestia. Chciałbym się dowiedzieć czy prosty plik z danymi które mogą być aktualizowane (Json Server) będzie okej? Tak na potrzeby symulacji działania sklepu.
Aktualizacja stanów magazynowych. Fetchowanie obiektów z których każdy będzie jednym produktem ze zbiorem właściwości). Wyszukiwarka w sklepie aktualizująca widok na podstawie właściwości tych obiektów. Wirtualny koszyk który przy zmianie/odświeżeniu strony nie staje się pusty tylko zapisuje dane w momencie jak serwer jest włączony.

Chodzi mi o to czy to podejście będzie okej, wiadomo że jeszcze nie jestem nawet juniorem więc nie spodziewają się ode mnie nie wiadomo czego.
Projekt jest na teraz żeby pokazać coś z OOP, pracy z danymi i jakimiś API. Uczę się Reacta więc w przyszłym roku pokuszę się o coś większego. :)

Nie chcę teraz spędzić czasu na robieniu czegoś co kompletnie nie zgrywa się z realiami , dlatego wolę zapytać czy takie podejście jest wystarczające. :D

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0