Symulacja sklepu. Jak działają sklep internetowe?

0

Cześć, podpowiedzcie mi jak najlepiej wykonać i zasymulować sklep internetowy. Chciałbym rozpocząć jakiś projekt który mógłbym pokazać przyszłemu pracodawcy (na razie Front-end).
Zastanawiam się nad napisaniem bazy danych z produktami w zwykłym pilku db.json. Później odpalać je przy pomocy Json Server. Pobierać dane z serwera i umieszczać bootstrapowe karty w sekcji z produktami. Karty będą wypełnione danymi z tablicy produktów. Czy jest inny/lepszy sposób na zasymulowanie działania sklepu tak żeby kod na którym się opiera przypominał ten pisany w projektach komercyjnych? :)
Proszę tez o opis jak działają takie profesjonalne sklepy:
Jak wygląda komunikacja z serwerem i za co odpowiada?
Czy produkty są trzymane w obiektach?
I co konkretnie leży po stronie front-endu a za co odpowiada back-end.

Dziękuję za odpowiedzi :)

0

Nas pewno jakbyś dodał jakiś back do tego to by wyszło lepiej (z zaznaczeniem, że jesteś specjalista od frontu, więc prosisz, żeby w back nie zagladali). Jakiś tani hosting z PHP to dosłownie kilkanaście złotych miesięcznie, a od biedy możesz nawet sobie na czas nauki, pisania i testów postawić serwer lokalnie.

0

Spoko, tylko teraz kolejna kwestia. Chciałbym się dowiedzieć czy prosty plik z danymi które mogą być aktualizowane (Json Server) będzie okej? Tak na potrzeby symulacji działania sklepu.
Aktualizacja stanów magazynowych. Fetchowanie obiektów z których każdy będzie jednym produktem ze zbiorem właściwości). Wyszukiwarka w sklepie aktualizująca widok na podstawie właściwości tych obiektów. Wirtualny koszyk który przy zmianie/odświeżeniu strony nie staje się pusty tylko zapisuje dane w momencie jak serwer jest włączony.

Chodzi mi o to czy to podejście będzie okej, wiadomo że jeszcze nie jestem nawet juniorem więc nie spodziewają się ode mnie nie wiadomo czego.
Projekt jest na teraz żeby pokazać coś z OOP, pracy z danymi i jakimiś API. Uczę się Reacta więc w przyszłym roku pokuszę się o coś większego. :)

Nie chcę teraz spędzić czasu na robieniu czegoś co kompletnie nie zgrywa się z realiami , dlatego wolę zapytać czy takie podejście jest wystarczające. :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0