Meteor - specyficzny html w zależności od urządzenia

0

Witam,

jestem zainteresowany Meteorem, chodź w Polsce jego popularność jest raczej marginalna mnie mocno zainteresował. Jestem ciekaw czy jest tu już ktoś trochę bardziej zaawansowany i były w stanie podpowiedzieć mi czy jest możliwe do wykonania w nim to co tu opisuję poniżej. Mam zamiar wykonać to w ramach jednego z elementów pracy inżynierskiej, dlatego też jeszcze nie jest to z góry ustalone że ma być Meteor, chodź bardzo bym chciał. :)

Planuję stworzyć narzędzie/plugin do Meteora działający po stronie serwera który by w zależności od urządzenia(telefon/tablet/komputer) wysyłał do klienta odpowiedni kod, tylko ten który zostanie wykorzystany. (np. często wersje stron na telefon są okrojone z mniej ważnych elementów(lub są 2 różne wersje pewnych sekcji), lecz przy np. bootstrapie są one wysyłane do klienta, a dopiero u niego ukrywane = marnotrawstwo zasobów, transferowych jak i obliczeniowych).
Dokładniej:
Serwer przed wysłaniem jakiegokolwiek html-a, css-ów no i js-ó, otrzymuje informacje o szerokości ekranu od klienta.
Serwer wysyła tylko kod który jest zdefiniowany do wyświetlania na tej rozdzielczości(lub mniejszej, bo np. na pc można sobie zmniejszyć okienko, to tak aby nadal działało dopasowanie).
Klient nadal ma pełną możliwość responsywności przy zmianie rozmiaru okna, ponieważ nie dostaje tylko tych elementów które są wyświetlane na ekranach większych niż u tego klienta(więc nie ma możliwości rozszerzenia tak bardzo okna).

Jak myślicie jest to możliwe do zrealizowania? Chodzi mi głównie czy cała koncepcja Meteora na to pozwoli - np. to że to klient generuje widok, a serwer dostarcza tylko dane. Jeżeli nie Meteor to czy może Laravel albo jakieś inne technologie pozwoliły by na coś takiego w łatwy sposób?

Pozdrawiam i z góry dzięki, mam nadzieję że znajdzie się tutaj ktoś od Meteora ^^

0

A co w sytuacji, gdy na PC ktoś przy otwieraniu strony ma małe okienko, a potem je powiększy?

Poza tym za bardzo kombinujesz - nie zaoszczędzisz praktycznie nic a nic z transferu czy mocy obliczeniowej (pls, mamy już ośmiordzeniowe smartfony z LTE 50 Mb/s), a dużo się napracujesz.

Btw, co ma do tego Laravel?

0

to chyba prościej zrobić oddzielną stronę mobilną, na jedno wyjdzie

0

Chcę pobierać szerokość ekranu, a nie okna, więc przy małym oknie na starcie nie będzie takiego problemu.

Niby tak, ale... Nie każdy ma taki telefon, mimo takich telefonów często strony na nich nie działają zbyt płynnie i szybko, każda oszczędność jest dobra, a jak duża ona będzie to tylko zależy od konkretnej strony. Przy podejściu "mobile first" - znów jak w bootstrapie, można by tworzyć pliki css oddzielnie dla każdego "breakpointu" i wysyłać klientowi tylko te których użyje(w formie jednego zminifikowanego pliku). Tworząc coś takiego tworzę to raz, a potem mogę korzystać do woli, zresztą nie tylko ja bo chciałbym udostępnić to w formie pakietu do Meteora, a pracę inżynierską i tak napisać muszę na jakiś temat. ^^

A Laravel ma do tego że jeżeli to jest nie osiągalne w Meteorze to morze tam, bo też o nim trochę myślałem .

Co do osobnej strony mobilnej - właśnie nie jest prościej, bo musisz zrobić kompletną osobną stronę mobilną, a ja chcę połączyć zalety dedykowanej strony mobilnej i responsywnej - tworzysz jedną stronę jak stronę responsywną, a przy zachowaniu minimum wymagań - tj. stworzenie osobnych plików css dla różnych rozdzielczości(co przy stosowaniu podejścia mobile first to i tak jest żaden wysiłek), i nadanie tagów/clss dla odpowiednich sekcji w html-u, co i tak się robi korzystając z bootstrapa, np. hidden-sm itp.

0

Fajny projekt, moglby dac ciekawe rezultaty. Ale nie da lepszego performance. HTML to najmniejszy problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1