wstrzymanie watku do czasu podania danych

0

Witam.

Tworze sobie kilka wątków, każdy z nich wyświetla formę z której ma pobrać dane na których będzie operował. Każdy watek dostanie inne dane. Kiedy podam wszytkie dane to naciskam przycisk start i wątke powinien zacząć działać.

Jak zatrzymać wątek do czasu podana wszystkich danych? Myślałem o jakies fladze i cyklicznym jej sprawdzaniu, ale to jest nieelaganickie rozwiazanie. Potrzebuje coś z funkcją wstrzymująca działanie wątku do pewnego zdarzenia, tu byłoby naciśniecie przyciku. Znalazłem metodę suspendThread() ale nie wiem jak jej użyć? Potrzebuje jakiegoś prostego przykładu.

0

wyświetlenie modalnego okna dialogowego powinno zablokować wątek do czasu zakończenia metody show(). nie napisałeś jednak, czy okienko musi pozostać po kliknięciu przycisku 'start'.

0

Okienko musi zostać, watek pobierze z niego dane i będzie w czasie swojego działania w nim wyświetlać wyniki.

0

Wątki

0

Observer - poszukaj na necie o tym. To jeden ze wzorców projektowych. Masz interfejs obserwator i klasę obserwowany. Obserwowany jest jeden, a obserwatorów jest wiele. Gdy w obiekcie obserwowanym coś się zmieni, wysyła o tym odpowiedni komunikat do wszystkich obiektów go obserwujących (a dokładniej wywołuje odpowiedznią metodę z interfejsu Observer, który każdy obiekt obserwujący musi mieć zaimplementowany). Nie wiem czy coś źle nie popisałem, ale najwyżej mówi się trudno ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0