[JAVA] Informacje od was i porady...

Odpowiedz Nowy wątek
2003-01-12 03:44
0

Witam!

Czy ktos zna sie tutaj na JAVIE ? (nie java script)

Chcial bym informacje o tym jezyku, jak to wszytko dziala (np. tak jak w Delphi ze jest forma i piszesz kod [sami wiecie]). Takze czy jest trudniejszy niz Delphi lub C++ (chce jakies porowniania).

Takze mam 1000 pytan :-) .
Ale prosze dac mi podstawowe informacje zebym wiedzial o tym jezyku oraz jakies strony o nim (takze osoby ktore sie na tym znaja).

Po prostu chce informacje [angel]

Co myslicie o tym wszytkim, prosze o odpowiedzi :-) :d

[browar] Dzieki za informacje [browar]


Pozostało 580 znaków

2003-01-12 10:08
0

Hmm - wiem tylko tyle, ża za pomocą tego narzędzia można umieszczać swoje "aplikacje" na stronach HTML - jednak nie są one w pełni programami. Jest to język nie skryptowy, dlatego wszystko należy kompilować. Widziałem, że można na strone HTML dać taki apllet Jave, że komputer zawiesza - jeżeli takie coś istnieje, to widać że Java ma duże możliwości. Niestety widzę, że w Polsce język ten jest mało rozpowszechniony.


Pozostało 580 znaków

2003-01-12 14:06
0

Witaj Matrix!

Nadejście nowego roku uczciłem na forum w taki sposób, że odpowiadałem na posty, które miały około roku czasu. (Nawet ktoś mi się odgrażał, że mnie skreślą za to ...). Jednym z takich reanimowanych postów był Java Applet napisany około rok temu przez Solitary. Umieściłem tam dwa bezcenne linki i kilka ogólnych wskazówek odnośnie początków programowania w javie. Gorąco zachęcam do przeczytania.

Z tego co rozumiem, interesują cię też informacje o javie ...

Specyfikacja języka powstaje w 1991 roku w firmie Sun Microsystems, początkowo Java nazywała się "Oak" i była językiem przeznaczonym do pisania oprogramowania zupełnie niezależnego od rodzaju mikroprocesora (np. telefony komórkowe, kuchenki mikrofalowe). Ta cecha Javy nazywa się "przenośnością" i właśnie ona (obok bezpieczeństwa) zaważyła o popularności tego języka w wieloplatformowej sieci Internetu.

Java wciela mechanizmy enkapsulacji, polimorfizmu i dziedziczenia, czyli na mocy definicji jest językiem obiektowym, aczkolwiek sceptycy wypowiadają się "Java jest językiem obiektowym w 80%, gdyż typy podstawowe (takie jak char, int, ...) nie są obiektami"

Faktycznie wszystkie typy danych (oprócz wspomnianych atomowych typów danych) dziedziczą po jednej, najwyższej w hierarchi klasie "Object".

Jak się programuje w javie? Możecie się spotkać z opinią, że "Java to C++--" (C plus plus, minus minus)", inaczej mówiąc - Java to okrojony język C++. Faktycznie, składnia javy do złudzenia przypomina składnię C++, przy czym pewne elementy C++ zostały, z przyczyn bezpieczeństwa lub też przenośności, pominięte.

Różnic tych jest sporo, wymienię tylko dwie najważniejsze:

  • z powodu bezpieczeństwa, w javie nie istnieją wskaźniki (natomiast istnieją wszechobecne referencje). Więc nie istnieje możliwość, by odwołać się bezpośrednio do zawartości pamięci (podając adres).
  • z powodu przenośności, na programiście nie spoczywa ciężar przydzielania i zwalniania pamięci. Szczególnie ważny w javie jest odśmiecacz pamięci (ang garbage collector), odpowiedzialny za zwalnianie pamięci.

... tak jak w Delphi ze jest forma i piszesz kod ...

Hmmm. to zależy od środowiska. Ja proponuję rozpocząć od JCreator (link podałem we wspomnianym wcześniej poście) który nie jest "wizualny". Nie znajdziesz w nim formy ... . Jeżeli środowiskiem jest JBuilder (Borlanda), to chyba można dostrzec pewne podobieństwa do Delphi. Powiem w ten sposób: słowo "JAVA" oznacza abstrakcyjną specyfikację języka, czyli spis reguł obowiązujących przy pisaniu i kompilowaniu programów. Jestem przekonany, że w tej że specyfikacji, słowo "forma" nie pojawia się ani razu (chyba że, w innym kontekście ...).

Pamiętam, że kiedy poznawałem javę, irytowały mnie liczne ograniczenia (w odniesieniu do C++). Java czasami wymusza na programiście stosowanie pewnych konwencji. Przełamałem się, w chwili gdy po raz pierwszy zobaczyłem dokumentację. Dokumentacja javy jest WZOROWA. Warto zobaczyć, nawet jeśli nie jest się zainteresowanym Javą.

Pozdrawiam (i zainiteresowanych materiałami odsyłam ponownie do Java Applet

Pozostało 580 znaków

2003-01-29 13:24
0

Java jest uproszczeniem C++. Zamierzam sie jej uczyc. Niektorzy mowia, ze w C++ mozna wiecej zrobic, ale za to Java jest doskonalym jezykiem pod serwery.

:-) :-) :-)

Pozostało 580 znaków

2003-01-29 14:01
0

michal1224, stary !#@%@!, przestań zaśmiecać forum swoimi kretyńskimi komentarzami (już chyba wolę atak porno-maniaka)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0