Spring boot - pierwszy projekt

0

Hej ;)
Zaczynam nauke spring boota i chciałbym zacząć się uczyć pisząc jakąś prostą rzecz (bo chyba tak się powinno?). Generalnie pomysł mam taki, żeby zrobić aplikacje w której dodawał bym czas jakim zajmowałem się jakimiś rzeczami. Proste założenia wypisałem sobie takie (dla wersji prototypu):
-proste logowanie na swoje konto
-dodawanie, edytowanie i usuwanie aktywności wraz z czasem trwania.
-generowanie "raportu" ile czasu w danym okresie czasu spędziłem nad danym typem aktywności

Analizując co jest mi potrzebne to tak:
-potrzebuję jakiejś bazy do kont oraz do aktywności
-strony na dodawanie/usuwanie/edytowanie aktywności
-generowania raportu

Z pytań mam:
-jakiej bazy danych użyć? Tak abym mógł ją odpalić u siebie lokalnie na komputerze
-jest jakaś łatwa metoda generowania wyglądu stron? Czy tylko nauka js, css itp?
-Jakieś generalne porady przed zaczęciem projektu? ;)

0

Domyślam się, że chodzi Tobie o Spring MVC. Tak jak kolega napisał Tobie w komentarzu, najlepiej jakbyś zaczął naukę od samego Spring. Lepiej zrozumiesz jak to działa. Nie jest to jakoś wybitnie skomplikowanie, ale np. ja się na początku ostro przejechałem. Podczas tworzenia projektu w Boot praktycznie wszystko masz automatycznie skonfigurowane domyślnie i się tym nie przejmujesz, jednak gdybyś został rzucony do konfiguracji tego frameworka(którego sam niby 'potrafisz używać', bo używasz Boot), to nie wiedziałbyś co z czym. Sam się męczyłem dwa dni z konfiguracją, aby móc requestem wyświetlić swoją pierwszą stronę .jsp.

0

Moi przedmówcy mają racje. Lepiej jak zaczniesz od poznania samego springa a potem przejdziesz na spring boot. Jeżeli nic nie umiesz ze springa to zacznij od tego, w internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali. Jeżeli jesteś kompletnie zielony w tym i nie wiesz co i jak zrobić, kliknąć itp. to polecam zobaczyć tutoriale Artura Owczarka na youtube.
Jeżeli jednak już coś umiesz i wiesz jak działa spring to:

  1. Możesz użyć MySQL bądź XAMPP (ma w sobie MariaDb). Obydwa instalujesz na komputerze
    2)W tym wypadku wykorzystaj Spring MVC i generuj strony .jsp bądź .jsf bądź bardziej nowocześnie tworzysz serwis REST-owy i dane "obrabiasz" z wykorzystanie angularJS
  2. Poczytaj o wzorcu projektowym MVC

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1