android wyswietlenie nawigacji z podana trasa jako fragment activity

Odpowiedz Nowy wątek
2014-07-30 18:05

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Witam wszystkich,

Zasadniczo temat ten składa się z dwóch problemów:

  1. Nie wiem czy to dobre komponenty ale przedstawiaja pewien schemat tego co chciałbym osiągnąć - w tabhost chciałbym aby na jednej zakładce była nawigacja( np. google maps ) a na drugiej cokolwiek innego. Nie koniecznie musi być to z wykorzystaniem tabhost, mogą być fragmenty lub cokolwiek co zadziała :) Pytanie czy da się w ogóle coś takiego osiągnąć. Celem ma być łatwe przechodzenie z nawigacji do innego widoku i powrót. Jeśli tak to jak?

  2. Chciałbym móc uruchomic nawigację ( tą od google ) przekazując jej trasę jaką ma kierować. I znowu pytanie czy jest to możliwe? Oczywiście mogę to zrobić tak żeby uruchomić mapę, narysować na niej trasę i następnie aktualizować położenie markera informującego o aktualnym położeniu. Ale nie ukrywam wolał bym użyć gotowych komponentów. Trasę mam pobraną wcześniej z google maps API.

Pozdrawiam

edytowany 1x, ostatnio: ganjaghost, 2014-07-30 18:39

Pozostało 580 znaków

2014-07-31 08:37

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

  1. viewpager
    http://developer.android.com/[...]upport/v4/view/ViewPager.html

  2. Nie słyszałem o niczym innym. Nawet developers.android podaje taki sposób rysowania ścieżki więc raczej nic innego nie ma. Inna sprawa że w sieci jest tyle dostępnych przykładów że się specjalnie wysilać nie trzeba jeżeli się nie chce nad czymś myśleć :) zassaj sobie przykład z SDK tak jak masz opisane tutaj
    https://developers.google.com/maps/documentation/android/intro

i tam naprawdę wszystko jest , elegancko poopisywane i wytłumaczone :)

pzdr
Wojtek

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0