Prosty CMS w javie

0

Cześć,

Pracuję w dużych korporacyjnych projektach JEE, śmigam po różnych warstwach aplikacji, ale praktycznie cała moja kariera to przerabianie nieswojego kodu lub dopisywanie do niego nowych funkcjonalności. Chciałbym wreszcie napisać coś swojego od zera - prosty CMS z JSF, JPA, Hibernate + JavaScript, AJAX, JQuery i może RESTy. I tutaj pojawia się problem - czy taki dobór technologii przekreśla w 100% praktyczność mojego małego, obsranego CMSa? Jak już go zrobię, chciałbym od czasu do czasu robić jakieś małe zlecenia, które składałyby się na przerabianie mojej bazowej aplikacji, ale z tego co się orientuję to różnego typu JBossy, Tomcaty, glassfishe są za drogie i raczej każdy będzie wolał coś taniego w phpie?

Chodzi mi głównie o takie niedochodowe strony typu salon fryzjerski, wizytówka firmy, etc. które są proste, mają jedynie funkcję informacyjną, a nie przynoszą konkretnego dochodu. Chciałbym klepać coś webowego w javie, dobór pozostałych frameworków i technologii jest opcjonalny.

0

Jeżeli chcesz zrobić swojego CMS w java i pożniej personalizować go pod klienta to nie ma problemu..używasz technologii jakich chcesz.

0

Pracuję w dużych korporacyjnych projektach JEE, śmigam po różnych warstwach aplikacji

Mam wątpliwości po przeczytaniu

JBossy, Tomcaty, Glassfishe są za drogie

Biorąc od uwagę że wszystkie 3 są darmowe, o ile masz je gdzie postawić ;]

Jesli chodzi o CMS to nie widzę problemu żeby go tak zrobić, chociaz java tak-sobie nadaje się do takich projektów. Możesz też zainteresować się na przykład Spring Roo.
A co do deploymentu to może embedded jetty? Da się tak zrobić (wiem z doświadczenia ;) ) żeby mieć runnable jar który startuje takie właśnie wbudowane jetty -> "klient" dostaje tylko jara którego odpala dwuklikiem i aplikacja startuje.

0

Hosting dla aplikacji webowych na platformę Java

Za darmo można mieć hosting na Google App Engine i to chyba nawet do celów komercyjnych. W związku z tym, że na GAE/J jest sporo ograniczeń to wiele frameworków odpada, a z drugiej strony jest sporo frameworków specjalnie dla GAE/J. Google nie dokłada żadnych reklam i tego typu badziewia do stron nawet w darmowej opcji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0