Zadania algorytmiczne na rozmowach kwalifikacyjnych?

0

Cześć, mam nadzieje że post się nie powtarza. Mam pytanie z jakimi pytaniami, zadaniami algorytmicznymi spotkaliście się na rozmowie kwalifikacyjnej?

0

XSolve wymyśliło sobie taką grę :) Musimy ograć ich algorytm: http://zadanie.xsolve.pl/ . Zadanie było zadaniem rekrutacyjnym na tegoroczne praktyki.

0

A sądzicie że pytania na temat odśmiecania i funkcji finalize() mogą się pojawić?

0

@MAM ale to nie są zadania algorytmiczne... I tak, zwykle pytają o Garbage Collection i final, finalize i finally ;]

0

Wiem że nie, spytałem się przy okazji:) Czyli mówisz za zazwyczaj pytają ?

0

Tak, ale to raczej z serii tych łatwiejszych pytań, bo co to za pytanie o składnie języka czy o podstawowe mechanizmy jego działania.

0

A możesz napisać jak oczywiście miałeś i pamiętasz jakie pytania Ty dostałeś?

0

Ja miałem jakiś czas temu coś w stylu, że masz dwa przedziały czasowe i sprawdzić czy w jakiś sposób się zazębiają. Np. a1---a2 i b1---b2. I w jakims pseudokodzie napisac jak by sprawdzic czy się zazębiają.

0

Algorytmiczne

0

zazwyczaj interview przeprowadzaja sami pracownicy - programisci, w asyscie kierownika, i przed nim preza muskuly zadajac najbardziej pojechane pytania z ocjp ... i tak potem jest wewn rozmowa i bardziej kladzie sie nacisk na caloksztalt przebiegu rozmowy i "to cos" a nie fakt ze sie ktos wylozyl, na tym ze nie zauwazyl braku konstruktora bezargumentowego w ktorejs tam superklasie i sie prog wylozy... lub ze jakies pyt algorytmiczne typu silnia lub binarne przeszukiwanie nie udalo sie rozpykac...
tak wiec glowa do gory... jesli czujesz sie programista, a nie startujesz na programiste tylko dlatego bo slyszales ze ktos kilka tysia wyciaga...
to juz jestes blisko zatrudnienia... powodzenia!!!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0