netbeans team development

0

Witam,
chciałbym pisać program sieciowo z moim kolegą przez netbeansa. Ale nie bardzo wiem o co chodzi w hudson server. Miał ktoś kiedyś z tym do czynienia? Jeśli tak, to prosiłbym o podzielenie się swoją wiedzą w tym zakresie i myślę, że na pewno nie tylko mi coś takiego się przyda, bo na polskich stronach nie jest na ten temat nigdzie napisane.
Pozdrawiam

0

Hudson jest to serwer ciągłej integracji. Ciągła integracja Przydać może się w zakresie sprawdzania czy nikt czegoś durnego nie wysłał do repozytorium.

0

Jakkolwiek - sam Hudson to wiele w kwestii "pisania w zespole" Ci nie wniesie. Znaczy... wniesie regularne buildy, raporty na przykład z tego, czy wszystkie testy przeszły, itp... Na dobrą sprawę - jeszcze fajnie jest, bo jeśli to, co piszecie to JSP - to na takim serwerze cały czas siedzi sobie zdeploy'owana ta aplikacja - można prezentować na takim serwerze, a nie na localhoście. Pod Hudsona można sobie jeszcze takie sympatyczne coś podpiąć jak Sonar coby sobie patrzeć jak bardzo "paskudny" kod jest ;)

Ale to jest dodatek. Dodatek nie mający wpływu zasadniczo na cykl pracy ludziów w zespole. To raczej dla zarządzającego fajna zabawka. Gołe repozytorium jakoweś SVNowskie jest podstawą - i w sumie jedynym elementem koniecznym. Jeśli chcecie pisać w stylu "bardziej oficjalnym", "mniej domowym" - to może jakaś JIRA albo inne Kunagi, coby sobie zadania odhaczać, bugi zapisywać, ramy czasowe określać?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0