Zaznaczanie obszaru na wykresie JFreeChart, obszaru nachadzace na siebie

0

Witam,

Czy istnieje mozliwosc zaznaczenia pola nad/pod wykresem (w moim przypadku: liniowym). Konkretnie zakladam, ze posiadam klika roznych prostych (ktore sa de facto nierownosciami liniowymi, typu ax1 + bx2 + c >= 0, rozne znaki nierownosci) i chcialbym zaznaczyc (np pokolorowac) odpowiedni obszar w celu zaznaczenia nierownosci. Ostatecznie, dla kliku prostych zeby mozna wyodrebnic ich obszar wspolny rozwiazan.

Czy ktos kiedys robil cos podobnego?

0

Dla wykresu wyłącznie liniowego dzielisz wykres poziomo na przedziały, które będą w miejscach przecięcia, a w pionie na prostokąt oraz trójkąt pod wykresem (czyli łącznie trapez). Z tego wyliczasz wierzchołki i malujesz. W przypadku wykresu nieliniowego robisz podobnie ja byś chciał policzyć całkę oznaczoną (też sprowadza się to do podziału na przedziały). Trochę zabawy matematycznej do zakodowania.

0

Z matematycznego punktu widzenia to wiem jak to policzyc i 'namalowac'. Chce jednak tego uniknac i wykorzystac api jFreeChart (ktorego uzywam do rysowania samych prostych). Pytanie dotyczy jak zrobic to w jFreeChart :)

0

Poczytaj o XYPolygonAnnotation :)

http://www.jfree.org/jfreecha[...]ions/XYPolygonAnnotation.html

i o znajdź sobie jeszcze coś o tym jak dodawać adnotacje :) - sorry, ale nie chce mi się już szukać linku ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0