Java i dymiczne tworzenie klas

0

Witam,
Rozwazam pewne podejscie do stworzenia zbioru klas w pewnym projekcie. Jest to zbior kilkunastu klas ktore w zasadzie skaladaja sie z analogicznego kodu.

@FindBy(how = How.NAME, using = "nazwaPola")
private WebElement pole;
gettet + setter dla pola

Zastanawiam sie czy nie byloby oplacalne napisanie jakiegos generatora w ktorym podam zbior par pole-nazwaPola (chociazby w postaci jakiejs parametryzacji) a na wyjsciu dostane wygenerowany zbior klas. Mozecie polecic jakies narzędzia? Są lepsze rozwiązania niz sklejanie Stringów?
Nie zalezy mi aby klasa była tworzona, kompilowana i wczytywana w czasie działania programu bo chciałbym z niej korzystać podczas pisania pozostałego kodu. Pola mogą się zmieniać więc chciałbym to jakoś przyspieszyć i nie mieszać za każdym razem w tych polach tylko zmienić parametryzację i wygenerować nowe klasy.

0

Jest Xdoclet > http://xdoclet.sourceforge.net/xdoclet/index.html tylko to jest ciężkie w użyciu, bo generuje kod z javadoca co powoduje, że nie każde IDE wyłapie błędy.

0

Do tego co co chcesz zrobić to niewiele potrzebujesz. Pary możesz zdefiniować w plik properties i użyć klasy Properties do odczytania. Dalej za pomocą funkcji String.format uzyskasz adnotację i deklaracjępola. Do generowania getterów i setterów możesz wykorzystać opcję w Eclipse o nazwie Generate getters and setters... Albo zamiast tego użyj biblioteki Lombok, nie będziesz generować akcesorów, tylko dopiszesz adnotację do pola. Ogólnie jeden ekran kodu to aż nadto do tego co potrzebujesz, więc chyba nie warto szukać całej biblioteki z milionem niepotrzebnych funkcji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0