Hibernate i adnotacje

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-12 12:43
0

Witam,
Mam pytanie dotyczące mapowania tabeli na klasę. O ile dobrze zrozumiałem tutoriale, które czytałem można to zrobić przy pomocy pliku .hbm.xlm lub przy pomocji adnotacji w klasie.
Chciałbym się dowiedzieć, który sposób jest lepszy/zalecany.
Chyba że coś pokręciłem, wówczas proszę o wybaczenie i sprostowanie :)

pzdr

Pozostało 580 znaków

2011-08-16 22:20
0

Żaden jedni powiedzą adnotacje inni xml zależy tak naprawdę od Ciebie co preferujesz .
Ostatecznie konfiguracja w xml nadpisuje adnotacje jeśli użyjesz tego i tego :)

Pozostało 580 znaków

2011-08-19 09:03
0

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie: czy ten wybór (adnotacje/XML) ma później jakieś dodatkowe konsekwencje na pisanie kodu? Wiem że używa się nieco odmiennych obiektów i metod w samym Hibernate, ale czy jeszcze o czymś powinienem pamiętać? Nie chciałbym, by w pewnym momencie nie okazało się, że mogłem użyć tej dugiej metody, ponieważ....

Pozostało 580 znaków

2011-08-19 09:35
0

Zależy jak dobrze czujesz się z XMLami. Często XMLe (przynajmniej jeśli chodzi o Springa) mogą rozrastać się do wielu megabajtów, a więc trzeba te XMLe dzielić, a potem szukać w takich podzielonych. Wg mnie dużo zabawy. Za to adnotacje są zawsze na miejscu tam gdzie je potrzeba.

Tak jak zauważył kolega powyżej ustawienia z XML nadpisują adnotacje. W zasadzie to jest ukłon dla wdrożeniowców (wg mnie), gdyż u klienta raczej nie będę poprawiał adnotacji i przekompilowywał projektu, a z drugiej strony poprawienie XMLa nie stanowi większego problemu.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

2011-08-19 09:49
0

Dla mnie jednak wygodniej będzie się posługiwać adnotacjami (wolę mieć to w jednym miejscu).
Mam jednak pytanie o "nadpisywanie" konfiguracji XML-em. Skoro obiekty używane przy korzystaniu z adnotacji są inne niż przy korzystaniu z xml-a, to czy dodanie xml-i nie spowoduje błędów?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0