aplikacja typu klient Internet Java TCP IP telefon W660i

Odpowiedz Nowy wątek
2008-12-13 13:19

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

Dzień dobry

Proszę o pomoc w napisaniu prostej (?) aplikacji typu klient w języku Java (środowisko NetBeans Mobile + S-E SDK 2.5.x) na telefon komórkowy Sony-Ericsson W660i.

Aplikacja miałaby możliwość wysłania dwóch ciągów znaków ASCII (kilkanaście do kilkudziesięciu znaków zapisanych na stałe w programie) jeden dla operacji WŁĄCZ a drugi dla WYŁĄCZ pod wybrany adres IP (zarówno sieć lokalna np. 192.168.1.5 lub inny dowolny w sieci Internet) na wybranym wolnym porcie komunikacyjnym (np. 500 - urządzenie wykorzystuje standardowo ten port) do urządzenia elektronicznego znajdującego się w sieci Internet. Wykorzystywany protokół TCP IP.

Dobrze byłoby gdyby aplikacja w telefonie odbierała odpowiedź od urządzenia (też kilka kilkanaście znaków ASCII - znana odpowiedź i liczba znaków), ale nie jest to konieczne może do tego sam bym doszedł.

Bardzo proszę o pomoc szanownych forumowiczów.
B. Pilne

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2008-12-14 16:43

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 4 lata temu

0

Jakie standardy warstw 1-2 modelu OSI masz na mysli odnosnie wysylania znakow ASCII do siecie lokalnej? Zastanawiales sie od strony technichnej czy to jest mozliwe? Jest tam jakis interface z zaimplementowanym protokolem IP/TCP? Dane maja byc przesylane przez GPRS/EDGE/UMTS? Jesli tak jak chcesz przesylac pakiety do sieci lokalnej? VPN? Chcesz tez zeby na telefon zostala przyslana odpowiedz -> wiaze sie z wykupieniem jakies uslugi, jakiegos gateway'a itp... itd... Jak sobie to wyobrazasz? Niemasz na razie takiej infrastruktury.
Co oznacza, ze aplikacja ma wysylac znaki ASCII .... pod wybrany IP (zarówno sieć lokalna np. 192.168.1.5 lub inny dowolny w sieci Internet) .... do urzadzenia elektornicznego znajdujacego sie w sieci Inernet?
Mniej problemow by bylo jak by ten model telefonu mial karte wifi, a ty dostalbys pewnie wiecej odpowiedzi.

Pozostało 580 znaków

2008-12-18 01:20

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

Cześć

Jest przeglądarka internetowa to myślę, że wysłać znaki ASCII też można w eter.

Raczej sieć lokalna odpada ale pod "normalny" adres chyba jest to możliwe.

Wersja mobilna obsługuje najprawdopodobniej sockety. Nie wiem czy jest komunikator podobny do gg na tego typu telefony. jeżeli tak to wysyłanie i odbieranie znaków jest możliwe.

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2010-03-26 23:13

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

Witam

Dawno tu nie byłem. Zrobiłem tą aplikację na telefon komórkowy znacznie ponad pół roku temu. To jest prosta aplikacja - przełączam sterownik PLC w tryb RUN/STOP oraz WŁ/WYŁ cztery wyjścia Y0-Y3.

Chciałem tylko poinformować, że jest możliwość sterowania urządzeniami elektronicznymi przez sieć Internet za pomocą komórki. Można odbierać też odpowiedź wysyłaną z urządzenia w tym wypadku ze sterownika ale to komórka musi zapoczątkować połączenie. Ja wysyłam/odbieram znaki ASCII bo taki jest protokół komunikacyjny sterownika.

Wady: taka zabawa jest droga i testowanie aplikacji może się skończyć szybkim opróżnieniem sakiewki.

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0