Glassfish - węzły i klastry - jak uruchomić?

0

Witam,
chciałbym napisać jakiś prosty serwerek wykorzystujący load balancing.

Przeczesałem troche stron ale mimo wszystko nie wiem jak się za to zabrać:
1: jak pisać serwer żeby zachowywał się jako węzeł, jak go później opakować do klastra?
2: czy taki serwer można jakoś testować na jednej maszynie? (pare glassfishów uruchomionych na innych portach czy..?)

proszę o porady lub jakieś dobre linki.

pozdrawiam

0
  1. w czasie instalacji wybierasz setup-cluster.xml a nie setup.xml;
    może stać kilka glassfishów na jednej maszynie, ale ładnie można to zrobić przez zainstalowanie sobie virtualboxa i zrobienie komputerów wirtualnych. Jedyny problem to ilość rdzeni procka/procków i ram.

  2. napisz serwer. przetestuj serwer. uruchom serwer. napisz loadbalancer. przetestuj loadbalancer. masz prosty klaster. teraz wystarczy "tylko" dopisać komunikację pomiędzy węzłami :)

0

hehe szczerze mowiac myslalem ze load balancingiem zajmuje sie glassfish.. ;)

ok moze posiadasz jakies dobre linki jak wrzucac takie aplikacje do węzłów..no i ogólnie jak się w tym poruszac..

0

NOtak, ale pisałeś, że chcesz napisać serwer. Glassfish jest serwerem, który wspiera loadbalancing i clustering.

0

; )moja wina. Sprecyzuje:

  1. Chce napisac serwer aplikacji - serwer sieci P2P. Chce to pozniej powiazac jakos zeby wykorzystywalo load balancing..... tylko nie wiem jak sie za to zabrac (jakies linki? porady?)

  2. pytanie dodatkowe: Czy zarzadzanie takim serwerem (wlaczanie, wylaczanie, podglad logow i tym podobne funkcjonalnosci) z poziomu servletow +jsp jest wykonywalne? (i czy w ogóle to jest dobry pomysl. jesli nie to jak to mozna zrealizowac - myslalem tez o serwerze udostepniajacym metody przez RMI + aplikacje admina do tego).

0

sieci p2p opiera się o bezpośrednia łączność. KAZAA i DCHub działały w oparciu o serwery. Mało to wydajne i bezpieczne. Można spróbować napisać tylko aplikację łączącą i prowadzącą rejestr użytkowników, coś a la torrent, jest to podobne do pisania chata.
Co do zarządzania. Glassfish udostępnia zgrabną konsolę do na adresie localhost:4848 user: admin, hasło: adminadmin. Tam można zarządzać paczkami aplikacji. Zarządzanie samą aplikacją już zależy od tego jak to napiszesz. Jest to średnio trudne, bo zależy od modelu sieci jaki wybierzesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1