[Ant] Stosowanie warunków?

0

Czy jest sposób, żeby powiedzieć ANTowi wewnątrz jakiegoś targetu: jeżeli jakaś property ma wartość x, to zrób to, a jeżeli wartość y, to zrób tamto? Byłoby to ogromnie przydatne. Widziałem, że jest instrukcja if o dokładnie takim działaniu, jak opisałem w jakimś rozszerzeniu do ANTa, ale na razie wolałbym działać tradycyjnymi metodami.

0

Dawno nie uzywalem Ant'a, ale za 'moich czasow' (jakis rok temu ;) ) taki task byl dostepny tylko w extensions. Moglbys napisac, co dokladnie chcesz zrobic? Czesto w takich przypadkach okazuje sie, ze mozna to rozwiazac 'bardziej elegancko' niz if'em, przede wszystkim uzywajac atrybut'ow elementu target: depends, if, unless. Zobacz np. http://ant.apache.org/manual/using.html#targets

0

Zobacz np. http://ant.apache.org/manual/using.html#targets

Ehh, nie wiesz nawet, jak długo szukałem tej stronki, w której mam w jasny sposób opisane parametry znacznika target! Dzięki Ci! Czyli kiedy działa atrybut if? Co oznacza, że właściwość jest "ustawiona", że ma wartość true czy kiedy jest określona w jakimś zewnętrznym pliku właściwiości?

0

Z manuala: 'if - the name of the property that must be set in order for this target to execute' .Wiec chyba wlasciwosc po prostu musi byc 'ustawiona', niezaleznie od jej wartosci... Ale najlepiej przetestowac to empirycznie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1