co powinno znaleźć się w "o programie"

0

Witam
moze to banalne pytanie ale prosze o odpowiedź.
piszę program w c# express z tego co wiem to można używać go zarówno do celów komercyjnych jak i prywatnych. I tu pytanko co powinienem umieścić np w okienku o programie żeby nikt sie do mnie nie przyczepil? Czy moge sobie zastrzec prawa do tego programu po prostu przez wstawienie odpowiedniej klauzuli? Pytam bo naprawde nie wiem jak to się odbywa. I w ogóle co powinno byc umieszczone w takim okienku?

pozdrawiam</delphi>

0

Polecam napisać, kto jest autorem, na jakiej licencji dostępny jest program, jaka jest jego wersja. Prawa autorskiego do programu nie zdobywasz przez napisanie klauzuli, tylko samego programu i jego opublikowanie - jakkolwiek, ale najlepiej w sposób niepodważalny.

O klauzulach musisz pamiętać, jeśli wykorzystałeś jakieś elementy, np.: komponenty, których autorzy zażyczyli sobie takiej informacji w programie, który ich komponent lub inny element wykorzystuje.

0

a mozesz powiedzieć cos wiecej właśnie o prawach autorskich? w jaki sposób mozna opublikowac program itp. Jeśli chciałbym aby program był wykorzystywany na zasadzie licencji freeware to co trzeba spełnić (zrobić)?

0
majes14 napisał(a)

a mozesz powiedzieć cos wiecej właśnie o prawach autorskich? w jaki sposób mozna opublikowac program itp. Jeśli chciałbym aby program był wykorzystywany na zasadzie licencji freeware to co trzeba spełnić (zrobić)?

Jeżeli przedstawisz go większemu audytorium (np. umieścisz na stronie, wydasz na płycie) to już praca jest chroniona prawem autorskim.
Jeżeli chcesz, by program był wydany na licencji freeware to musisz ułożyć/wybrać odpowiednią licencje freeware i już. Najlepiej oczywiście napisać, że nie ponosisz żadanej odpowiedzialności, jeżeli twój program coś uszkodzi itp.

0

Jezeli program jest w pelni twoj, to w licencji mozesz napisac co ci sie zywnie podoba, np. to, ze jest na licencji freeware. Prawa autorskie przysluguja Ci automatycznie, jezeli jestes autorem programu po prostu.

0

a najlepiej to przeczytaj sobie kilka licencji, np MSa bo co jak co ale licencje mają taką, że nic ponad to co Ci umożliwiają z ich oprogramowaniem nie zrobisz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0