Podział aplikacji na transakcje i wykorzystanie istniejącego połaczenia

0

Witam,

Problem jest następujący: mam gotowy program, ale niestety jego rozmiar jest dość duży (jeden plik ma ok 200 mb) i chciałbym go podzielić na mniejsze części (transakcje) ładowane w trakcie działania programu głównego. Zasadniczo nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że jest to program łączący się z bazą danych PostgreSQL przy pomocy komponentów ZEOS.
Testowo dokonałem podziału (poprzez budowę aplikacji testowej) na elementy i problem polega na tym, że połączenie z bazą danych nie jest udostępniane do wtyczek - logowanie następuje na poziomie uruchomienia głównego modułu. Technicznie rozwiązałem to poprzez osobny projekt dla aplikacji matki i osobne projekty dla wtyczek.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać to czekam na propozycje.

P.S. Byłoby najlepiej gdyby wtyczki nie uruchamiały się samodzielnie a wyłącznie poprzez główny program.

0

czytałem to trzy razy i dalej nie mam pojęcia czego oczekujesz od nas. Przede wszystkim

że połączenie z bazą danych nie jest udostępniane do wtyczek
bo??

0

nie wiem jak ugryźć temat: główny program łączy się z bazą danych, wtyczki uruchamiają się w głównym oknie programu, ale nie wiem jak wykorzystać istniejące połączenie z bazą dla funkcji wtyczki.
przykładowo: główny program łączy się z bazą, użytkownik uruchamia formularz do edycji danych (wtyczka) z pliku .exe lub .dll - jak zaimplementować istniejące połączenie tak aby uruchamiane wtyczki automatycznie z niego korzystały.
gdyby pojawiły się jeszcze pytania to dołączę źródła do programu testowego.

0

dalej nie rozumiem jaki masz problem. Jak chcesz mieć w dll połączenie z exe to je trzeba tam przekazać. Żadnego innego magicznego sposobu nie ma.

0

Pierwszy znaleziony wątek na ten temat:
http://www.mail-archive.com/w[...]rio.unlp.edu.ar/msg00114.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0